Irlandzka europoseł szokuje. Powiedziała to o Polsce (WIDEO)

0
0
1
Europoseł
Europoseł / zrzut ekranu

Pewna Europoseł z Irlandii jakiś czas temu w Parlamencie Europejskim wypowiedziała się na temat Polski. Zobacz, co powiedziała. Mamy nagranie!

O wyborach parlamentarnych w Polsce jest teraz bardzo głośno. Dwa tygodnie przed wyborami w Parlamencie Europejskim doszło do debaty. Jej tematem była rzekoma afera wizowa. Zaskoczeniem były jednak słowa pewnej lewicowej, irlandzkiej Europoseł, która pomimo tego, że nie darzy sympatią obecnego rządu nie mogła tego znieść. 

"Dzisiejsza debata sprawia, że czuję się niekomfortowo. Mamy porozumienie, by nie robić debat, które mogą wpływać na wyniki wyborów parlamentarnych. Jesteśmy niecałe dwa tygodnie przed wyborami w Polsce i odbywamy taką debatę "

-tak debata skomentowana została przez lewicową Europoseł - Clare Daly z Irlandii.

Przyznała, że jej zdaniem PE chce ingerować w wybory w Polsce. 

"Nie podoba mi się, że PE wykorzystuje się, by ingerować w wybory w Polsce"

-dodała. 

"Przecież mamy posiedzenie plenarne tuż po wyborach w Polsce. Wtedy moglibyśmy o tym mówić"

-podkreśliła. 

Zaznaczyła, że w Polsce aktualnie trwa śledztwo w tej sprawie i należy poczekać do 16 października. 

"Przecież w Polsce jest śledztwo, możemy poczekać do 16 października. Nie jestem fanką polskiego rządu, ale nie podoba mi się, że ten Parlament [Europejski - przyp. red.] wykorzystuje się, żeby ingerować w walkę wyborczą. Nadużywamy w ten sposób prawa europarlamentu. Możemy przecież debatować dzień po wyborach"

-stwierdziła.

Do sieci trafiło nagranie z jej wypowiedzią. 

"Żebyście sobie uświadomili, co dziś zrobili posłowie polskiej opozycji w PE, to posłuchajcie LEWICOWEJ posłanki, której jest głupio zabierać głos w trakcie trwania kampanii wyborczej w Polsce. A naszym głupio nie było. Co za sprzedawczyki... byle swój interes"

-czytamy w opisie na Twitterze. 

Nagranie, o którym mowa można zobaczyć poniżej:

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną