Szokujący sondaż. To ONI wyprzedzili Koalicję Obywatelską

0
0
9
Sejm
Sejm / https://www.flickr.com/photos/premierrp/26678923070

Do sieci trafił właśnie pewien szokujący sondaż. Zobacz, o czym mowa.

Wybory w Polsce miały miejsce 15 października. Pomimo, że wygrało je Prawo i Sprawiedliwość, nie posiadają oni na tyle posłów, aby móc utworzyć rząd. Wiele mówi się, więc, że to Donald Tusk go utworzy. 

Teraz do sieci trafił sondaż SW Research dla rp.pl, w którym Polacy zapytani zostali kogo uważają za zwycięzcę wyborów. Jak się okazuje nie jest to Koalicja Obywatelska. 

Badani za największego zwycięzcę uznali Trzecią Drogę. Taką odpowiedź wskazało  33 proc. respondentów. 27,5 proc. uważa, że Koalicja Obywatelska może mówić o sukcesie, z kolei  10,5 proc. stwierdziło, że największym zwycięzcą jest Prawo i Sprawiedliwość. 

 2,7 proc badanych uważa, że zwycięzcą była Lewica, a 2,4 proc osób wskazało na Konfederację. 

Wyniki te skomentował niedawno project manager w SW Research Adam Jastrzębski. 

" Trzecią Drogę za największego wygranego wyborów częściej uważają mężczyźni (36%) niż kobiety (30%). Koalicja PSL i Polski 2050 może być najbardziej zadowolona z wyniku głosowania zdaniem 4 na 10 badanych w wieku od 35 do 49 lat i 43% osób z wykształceniem wyższym. Z uwagi na wielkość dochodów Trzecią Drogę najczęściej wskazują badani zarabiający w granicach 4001 zł – 5000 zł netto (43%). Zdecydowanie częściej niż pozostali uczestnicy badania Koalicję PSL i Polski 2050 za największego wygranego wyborów uważają osoby z miast liczących między 200 tys. a 499 tys. mieszkańców (48%)"

-powiedział Adam Jastrzębski. 

Warto dodać, że w niedawno pojawiających się sondażach nic nie wskazywało na to, aby Trzecia Droga otrzymała dobry wynik. Wiele sondaży wskazywało na to, że jako koalicja nie będą w stanie przekroczyć wymaganego progu wynoszącego 8 proc. 

A Wy kogo uważacie za zwycięzcę tegorocznych wyborów? Gdyby wybory odbyły się teraz na kogo oddalibyście swój głos?

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną