Będzie koalicja PiS z Hołownią? "Mamy trzy konkretne propozycje"

0
0
4
Kancelaria Premiera /Flickr
Kancelaria Premiera /Flickr / Flickr

Ostatnio w mediach pojawia się wiele informacji odnośnie utworzenia rządu przez opozycję. Czy rząd stworzony zostanie jednak przez Prawo i Sprawiedliwość? Mateusz Morawiecki właśnie skomentował tę kwestię.

Prezydent Andrzej Duda przekazał niedawno misję utworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu. Wiele wskazuje jednak na to, że Prawo i Sprawiedliwość nie zdoła utworzyć rządu. Zrobi to raczej opozycja, która już teraz informuje kto zajmie się jakim resortem. 

Teraz Mateusz Morawiecki publicznie zaapelował do Szymona Hołowni z Polski 2050, aby ten zaprosił go na spotkanie. 

"Mam apel do parlamentarzystów. To wy będziecie głosowali nad rządem. Wybrali was wyborcy, a nie liderzy polityczni. Jesteście zobowiązani do realizacji tego, co jest w waszym programie. 24 ogólniki pokazują, że główny lider opozycji chce odejść od realizacji waszych podstawowych punktów programowych. My gwarantujemy realizację nawet waszych punktów "

-powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. 

Mateusz Morawiecki najważniejsze postulaty Prawa i Sprawiedliwości nazwał "Dekalogiem Polskich Spraw." 

Należą do nich: program Maluch Plus, emerytury stażowe, płatny urlop rodzinny powyżej 1.roku dziecka, Emerytura bez podatku do wysokości płacy minimalnej bądź do 6 tys. złotych miesięcznie, Emerytura wdowia, Ogólnopolska Karta Seniora. 

Zdaniem polityka PiS polityka społeczna mogłaby stać się czymś w rodzaju pozapartyjnej umowy społecznej. Według Morawieckiego jest ona dużo ważniejsza niż chociażby polityka. Dodał, że PiS realizował te programy aby pomóc polskim rodzinom, poprawić jakość życia ludzi, los polskich rodzin czy seniorów. 

W jego opinii polityka społeczna byłaby wyjęta poza wszelkie spory polityczne. 

Na konferencji przyznał, że jeżeli Szymon Hołownia chciałby przyjąć go na spotkanie, ten bardzo chętnie by się z nim spotkał. 

"Może to nie najpiękniej wpraszać się na spotkanie, ale jeśli zaprosiłby mnie, to się pojawię, ponieważ mam trzy bardzo konkretne propozycje dla polskich rodzin"

-zakończył premier. 

Myślicie, że Szymon Hołownia zgodzi się na spotkanie z Mateuszem Morawieckim? 

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną