Niepokojące słowa NATO! Będzie kolejna wojna?

0
0
4
Putin
Putin / Internet

NATO poinformowało właśnie, że jest bardzo zaniepokojone kolejnymi działaniami Rosji, które skutkują destabilizacją na Bałkanach. Czy szykuje się nowa wojna? Stoltenberg nie ma dobrych wieści.

NATO poinformowało właśnie, że z niepokojem patrzy na działania Rosji, która za wszelką cenę próbuje zdestabilizować Bałkany. Ich zdaniem chce w ten sposób doprowadzić do kolejnego konfliktu zbrojnego. Sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg poinformował też, że popiera  suwerenność i integralność terytorialną Bośni i Hercegowiny. Jego zdaniem Rosja chce zdestabilizować ten region aby odwrócić uwagę od działań, które mają miejsce obecnie na Ukrainie. 

"Grozi to podważeniem stabilności i utrudnianiem reform. Wszyscy przywódcy polityczni muszą działać na rzecz zachowania jedności, budowania instytucji krajowych i osiągnięcia pojednania. Jest to niezwykle ważne dla stabilności i bezpieczeństwa kraju. Wasze bezpieczeństwo ma znaczenie dla regionu Bałkanów Zachodnich i dla Europy"

-poinformował sekretarz generalny NATO podczas odwiedzin w Bośni i Hercegowinie. 

Przypomnijmy, że Rosja przez cały czas wspiera Milorada Dodika, który jest separatystycznym, prorosyjskim prezydentem  bośniackich Serbów.

Myślicie, że szykuje się nowy konflikt?

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną