Skandaliczne słowa sportsmenki z Ukrainy o Polsce. „Nienawidzę tego kraju z całego serca”

0
0
22
zrzut ekranu
zrzut ekranu / YT

Pewna sportsmenka z Ukrainy wypowiedziała się niedawno na temat Polski i Polaków wywołując niemałe oburzenie. "Nienawidzę tego kraju z całego serca"- mówiła.

Od czasu wybuchu wojny na Ukrainie Polska i Polacy zdecydowali się na pomoc Ukraińcom jak tylko mogą. Polska nie tylko przyjęła sporą ilość ukraińskich uchodźców, ale także stworzyła wiele programów pomocowych. Jak widać jednak nie wszyscy obywatele Ukrainy są nam wdzięczni. Co jakiś czas pojawiają się skandaliczne wypowiedzi, które obrażają Polaków. 

Teraz to pewna ukraińska sportsmenka obraziła Polskę. Mowa tutaj o 21-letniej Włada Nikołczenko, która jest brązową medalistką mistrzostw Europy w gimnastyce artystycznej. Kobieta pojawiła się także w  10. edycji Międzynarodowego Turnieju w Gimnastyce Artystycznej „Warszawska Jesień 2023”. W swoim wpisie w mediach społecznościowych pokazała jednak niemałą nienawiść do naszego kraju i polskich obywateli. 

Ukraińska sportsmenka naprawdę to napisała 

Na profilu 21-latki pojawiło się niedawno zdjęcie stolicy Polski- Warszawy. Pod postem pojawił się pewien obraźliwy opis. 

„Nienawidzę tego kraju z całego serca. A zwłaszcza ludzi, którzy tu mieszkają. Jestem tu tylko dlatego, że w moich rodzinnych stronach na Ukrainie zamknięto lotnisko”

-napisała. 

Jej wpis niemal od razu oburzył wielu. Na początku kobieta nie przeprosiła za swój obraźliwy wpis. Przeprosiny wystosowała natomiast Ukraińska Federacja Gimnastyczna. Na Facebooku pojawił się też oficjalny komunikat w tej sprawie. Napisano w nim, że obecnie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec zawodniczki. Wszystko z powodu jej niedawno zamieszczonego wpisu na portalu Instagram. Dodano, że więcej informacji pojawi się już niedługo.

Oryginalny post można zobaczyć tutaj:

Po jakimś czasie Ukrainka zdecydowała się przeprosić za swoje zachowanie. Wszystko tłumaczyła emocjami oraz załamaniem psychicznym.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz kiedy Ukraińcy obrażają Polaków. Wcześniej zrobił to piosenkarz z Ukrainy -  Kirył Bledny z zespołu Poshlaya Molly. Przyznał wtedy co denerwuje go w Polsce. Koncerty z jego udziałem niemal od razu zostały odwołane.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną