Chiny na żądanie WHO podały więcej informacji na temat niepokojącej zarazy w tym kraju

0
0
2
Szpital
Szpital / Pixabay

Chiny twierdzą, że nie ma "niezwykłych lub nowych patogenów" po tym, jak WHO zapytała o ogniska chorób układu oddechowego.

Chiny nie zgłosiły żadnych "nietypowych lub nowych patogenów" w skupiskach przypadków zapalenia płuc u dzieci, poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia.

Pekin przypisał wzrost zachorowań na choroby grypopodobne zniesieniu ograniczeń Covid, powiedziała WHO, która poprosiła o więcej danych na temat przypadków.

Mimo to wezwała mieszkańców Chin do podjęcia środków ostrożności, takich jak szczepienia i noszenie masek.

Lokalne media donosiły w ostatnich dniach o przepełnieniu szpitali.

W środowym oświadczeniu WHO stwierdziła, że zwróciła się do Chin o więcej informacji na temat doniesień w mediach i z ProMed - globalnego systemu nadzoru epidemii - o "skupiskach niezdiagnozowanego zapalenia płuc u dzieci w północnych Chinach".

Zapalenie płuc to ogólny termin medyczny używany do opisania infekcji i zapalenia płuc. Może być wywołane przez wiele różnych wirusów, bakterii lub grzybów.

Po prośbie WHO państwowa agencja prasowa Xinhua opublikowała artykuł, w którym zacytowano urzędników Chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia (NHC), którzy powiedzieli, że zwracają szczególną uwagę na diagnozę i opiekę nad dziećmi z chorobami układu oddechowego.

Później w czwartek WHO stwierdziła w oświadczeniu, że Chiny nie wykryły żadnych "niezwykłych lub nowych patogenów", a wzrost liczby chorób układu oddechowego rozprzestrzeniających się na północy kraju był spowodowany "wieloma znanymi patogenami".

Od października północne Chiny zgłosiły "wzrost zachorowań na choroby grypopodobne" w porównaniu z tym samym okresem w ciągu ostatnich trzech lat, podała WHO.

 

Źródło: BBC

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną