Wielka Brytania: szokujące wykorzystanie sztucznej inteligencji przez uczniów

0
0
2
Sztuczna inteligencja
Sztuczna inteligencja / Pixabay

Uczniowie brytyjskich szkół wykorzystują sztuczną inteligencję do tworzenia nieprzyzwoitych zdjęć innych dzieci.

Grupy ochrony wzywają do podjęcia pilnych działań, aby pomóc uczniom zrozumieć ryzyko związane z tworzeniem zdjęć, które zgodnie z prawem stanowią seksualne wykorzystywanie dzieci.

Dzieci w brytyjskich szkołach wykorzystują sztuczną inteligencję (AI) do tworzenia nieprzyzwoitych zdjęć innych dzieci, ostrzegła grupa ekspertów ds. wykorzystywania dzieci i technologii.

Stwierdzili oni, że wiele szkół po raz pierwszy zgłosiło, że uczniowie wykorzystują technologię generowania sztucznej inteligencji do tworzenia obrazów dzieci, które zgodnie z prawem stanowią materiał przedstawiający seksualne wykorzystywanie dzieci.

Emma Hardy, dyrektor UK Safer Internet Centre (UKSIC), powiedziała, że zdjęcia były "przerażająco" realistyczne.

"Jakość zdjęć, które widzimy, jest porównywalna z profesjonalnymi zdjęciami wykonywanymi corocznie dzieciom w szkołach w całym kraju" - powiedziała Hardy, która jest również dyrektorem ds. komunikacji Internet Watch Foundation.

"Fotorealistyczny charakter obrazów dzieci generowanych przez sztuczną inteligencję oznacza, że czasami dzieci, które widzimy, są rozpoznawalne jako ofiary wcześniejszego wykorzystywania seksualnego.

"Dzieci muszą zostać ostrzeżone, że mogą rozprzestrzeniać się w Internecie i być widziane przez nieznajomych i drapieżników seksualnych. Potencjał nadużywania tej technologii jest przerażający" - powiedziała.

UKSIC, organizacja zajmująca się ochroną dzieci, twierdzi, że szkoły muszą pilnie działać, aby wprowadzić lepsze systemy blokowania materiałów przedstawiających wykorzystywanie dzieci.

"Raporty, które widzimy o dzieciach robiących te zdjęcia, nie powinny być zaskoczeniem. Tego typu szkodliwych zachowań należy się spodziewać, gdy nowe technologie, takie jak generatory AI, staną się bardziej dostępne dla społeczeństwa" - powiedział dyrektor UKSIC, David Wright.

Źródło: Guardian

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną