Franciszek zamierza odebrać swojemu "wrogowi" kardynałowi Burke'owi "mieszkanie i pensję"

0
0
0
Kard. Raymond Burke
Kard. Raymond Burke / Autorstwa Pufui Pc Pifpef I - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31309211

Papież Franciszek ogłosił niedawno zamiar eksmisji kardynała Burke'a z jego mieszkania w Rzymie i ogłosił kardynała swoim "wrogiem", zgodnie z raportem New Daily Compass.

Według źródeł watykańskich cytowanych w nowym raporcie, papież Franciszek podobno pracuje nad eksmisją kardynała Raymonda Burke'a z jego mieszkania w Rzymie i odebraniem mu pensji.

Opublikowany w trzech językach 27 listopada New Daily Compass (NDC) poinformował, że papież Franciszek ogłosił zamiar eksmisji znanego amerykańskiego kardynała z jego mieszkania w Rzymie.

"Kardynał Burke jest moim wrogiem, więc odbieram mu mieszkanie i pensję" - powiedział papież, według watykańskiego źródła NDC. Zgłoszone komentarze pojawiły się w ramach spotkania papieża z szefami kurii rzymskiej 20 listopada.

Watykan nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących spotkania, które samo w sobie jest zwyczajowym, choć rzadkim wydarzeniem.

NDC poinformowało, że informacje te dotarły do nich za pośrednictwem "źródła watykańskiego", a później zostały potwierdzone przez inne źródła.

W momencie publikacji wydaje się, że kardynał Burke, były prefekt Sygnatury Apostolskiej, nie został poinformowany o żadnych planach papieża. LifeSiteNews zapytało Jego Eminencję o ten raport i zaktualizuje ten artykuł po otrzymaniu odpowiedzi.

Pod koniec lutego papież Franciszek położył podwaliny pod usunięcie kardynałów z Rzymu, nakazując im płacenie standardowych, bardzo drogich stawek za zakwaterowanie w Watykanie i okolicach.

Źródło: LifeSiteNews

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną