PILNE! Tragedia w kopalni w Jaworznie. Nie żyje kilka osób (AKTUALIZACJA)

0
0
3
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

W jednej z kopalń w województwie śląskim doszło właśnie do tragedii. Jak podają media nie żyją co najmniej cztery osoby.

Dziś media poinformowały o tragedii, która miała miejsce w województwie śląskim. W kopalni Sobieski w Jaworznie doszło do wypadku. Szczegółowe informacje podała TVS. Kopalnia ta należy do spółki Tauron Wydobycie. Jak poinformowała redakcja WNP do zdarzenie miało miejsce we wtorek o godzinie 15:30. 

O sprawie poinformowała Anna Swiniarska-Tadla, rzeczniczka Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. Podkreśliła m.in, że zdarzenie należy kwalifikować jako wypadek zbiorowy. Podkreśliła, że mowa tutaj o sześciu osobach z oddziału wentylacyjnego. Podczas puszczenia wody rozerwał się rurociąg. 

"Sześcioosobowa brygada była wyznaczona do płukania rurociągu podsadzkowego pochylni 9, pokład 209, poziom 500. W wyniku niekontrolowanego wypłynięcia wody nastąpiło rozerwanie rurociągu podsadzkowego"

-możemy przeczytać w TVS. 

Na początku pojawiły się wiadomości o tym, że w wypadku zginęło trzech górników. Jedna z nich była w ciężkim stanie. Później w mediach podano, że piąty poszkodowany jest przytomny, z kolei szósty nie doznał obrażeń.

Informacje wciąż będą aktualizowane. 

Głos w tej sprawie zabrał już prezydent Jaworzna - Paweł Silbert. 

"Dotarły do mnie tragiczne wiadomości o wypadku w jaworznickiej kopalni Tauron Wydobycie ZG Sobieski. Trwa akcja ratunkowa, służby pracują. Niestety wśród poszkodowanych są ofiary śmiertelne... Wyrazy współczucia dla rodzin górników"

-możemy przeczytać. 

Przypomnijmy, że spółka Tauron Wydobycie to kopalnie Sobieski, Janina i Brzeszcze. Nie należy jednak do grupy Tauron. Przejął ją Skarb Państwa. Najprawdopodobniej już niedługo spółka zmieni swoją nazwę. Nowa nazwa ma odnosić się do zmian właścicielskich. Wiele na to wskazuje, że powróci do swojej historycznej nazwy - Południowy Koncern Węglowy.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną