Skandaliczne słowa znanego, polskiego aktora. "Skreśliłem Kościół katolicki"

1
0
59
Mirosław Baka
Mirosław Baka / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Miros%C5%82aw_Baka.JPG

Niedawno pewien, znany wszystkim polski aktor zdecydował wypowiedzieć się na temat swojej wiary. Jak przyznał skreślił już Kościół katolicki, a Boga znajduje zupełnie gdzie indziej. Oto, co powiedział.

W ostatnim czasie bardzo wiele gwiazd wypowiada się na temat swojej wiary, a także kościoła katolickiego. Pada sporo skandalicznych słów. Tym razem w tej kwestii wypowiedział się znany, polski aktor Mirosław Baka, którego już niedługo będziemy mogli oglądać w "Samych swoich" w reżyserii Artura Żmijewskiego. 

Aktor zawsze uważał się za osobę głęboko wierzącą. Ostatnio jednak na ten temat wypowiedział się w rozmowie z jednym medium. Jak przyznał nie podoba mu się ingerencja kultury w wiele spraw, w tym w kulturę oraz inne sfery życia. Podkreślił, iż nie popiera tego w jaki sposób politycy traktują Kościół. 

"Od kilku lat polityka włazi, gdzie tylko może, weszła z dużym impetem do Kościoła – tyle, że Kościół chętnie ją przyhołubił, to znaczy w takiej postaci, jaką proponuje polski katolicyzm (...). To jest rzecz bez precedensu, rzecz okropna, żeby nie powiedzieć ohydna. Politycy rządzący traktują Kościół jak swój komitet wyborczy, bo trudno niestety uwierzyć w chrześcijańskie intencje przy tym, jak oni wypowiadają się o drugim człowieku. (...) To budzi tylko mój wstyd i zażenowanie"

-powiedział w rozmowie z NaTemat.pl. 

Przyznał także, że podjął decyzję, aby porzucić kościół katolicki. Nazwał się też "byłym katolikiem, wciąż chrześcijaninem". Dodał, że udaje mu się znaleźć Boga, ale niekoniecznie w Kościele. Zaznaczył, że stara się robić wszystko, aby żyć zgodnie z chrześcijańskimi wartościami, jednak nie ma pojęcia, czy pójdzie jeszcze do Kościoła czy będzie kiedyś jeszcze praktykował katolicyzm. Wyznał, że skreślił Kościół Katolicki, gdyż znajduje Boga w miejscach takich jak np: las czy ogród. Jak przyznał "wszędzie, ale na pewno nie w miejscach, w których wcześniej znajdowałem."

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną