Amerykańscy biskupi wzywają opinię publiczną do złożenia petycji do administracji Bidena

0
0
0
Joe Biden
Joe Biden / Pixabay

Amerykańscy biskupi wzywają opinię publiczną do złożenia petycji do administracji Bidena w sprawie przepisów odmawiających funduszy ośrodkom dla kobiet w ciąży.

Amerykańscy biskupi wzywają opinię publiczną do złożenia petycji do administracji Bidena o zmianę propozycji, która według biskupów "niesprawiedliwie odcięłaby" federalne pieniądze na pomoc dla ośrodków pomocy kobietom w ciąży.

W opublikowanym w czwartek oświadczeniu biskupi wezwali katolików do przyłączenia się do nich i nakłonienia federalnego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) do powstrzymania się od ograniczania funduszy tymczasowej pomocy dla potrzebujących rodzin (TANF) dostępnych dla ośrodków dla kobiet w ciąży.

W zmianie zasad opublikowanej w rejestrze federalnym w październiku, administracja Bidena argumentowała, że niektóre stany wykorzystywały fundusze TANF "do opłacania działań, które w najlepszym przypadku mają słabe powiązania z jakimkolwiek celem TANF".

Rząd twierdzi, że jednym z celów TANF jest "zapobieganie i zmniejszanie liczby ciąż pozamałżeńskich".

Organizacje takie jak "kryzysowe centra ciążowe" lub "centra zasobów ciążowych" czasami otrzymują fundusze na ten cel, powiedział rząd. Jeśli jednak inicjatywy te oferują poradnictwo ciążowe kobietom "po zajściu w ciążę", wówczas fundusze TANF na ten cel "prawdopodobnie nie spełniają" standardów rządu federalnego.

W wydanym w tym tygodniu oświadczeniu biskupi stwierdzili, że propozycja "wzmocniłaby TANF na wiele sposobów, upewniając się, że dotrze on do osób, które najbardziej go potrzebują". Jednak "ta sama propozycja mogłaby również niesprawiedliwie odciąć fundusze TANF od ośrodków pomocy dla kobiet w ciąży".

Prałaci, za pośrednictwem Biura Radcy Prawnego Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych, argumentowali w petycji do HHS, że ośrodki ciążowe "mogą udzielać informacji lub porad na temat czystości lub naturalnego planowania rodziny, aby pomóc w zapobieganiu przyszłym ciążom pozamałżeńskim".

Biskupi poprosili wiernych, aby przyłączyli się do nich "mówiąc HHS, aby wzmocnił TANF, nie odbierając wsparcia dobrej pracy ośrodków pomocy dla kobiet w ciąży".

Publiczne komentarze można przesyłać do HHS tutaj. Komentarze należy przesłać do 1 grudnia do godziny 23:59.

W badaniu opublikowanym w 2021 r. przez proaborcyjną grupę Women's Law Project stwierdzono, że "co najmniej" 10 stanów wysyła część funduszy TANF do ośrodków pomocy dla kobiet w ciąży.

W oświadczeniu wydanym w zeszłym miesiącu biskup Arlington Michael Burbidge - przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Działalności Pro-Life - nazwał pracę ośrodków pomocy kobietom w ciąży "posługą ratującą życie" stojącą w "radykalnej solidarności" z ciężarnymi i rodzicielskimi matkami i rodzinami.

Burbidge powiedział, że "kiedy kobiety w trudnej sytuacji nie wiedzą, do kogo się zwrócić, kochający personel i wolontariusze w ośrodkach pomocy kobietom w ciąży otaczają je empatią i pomocą".

Ośrodki pomocy kobietom w ciąży "zapewniają spektrum opieki, zasobów i dóbr materialnych, aby wspierać nowe matki", powiedziała Burbidge, w tym pieluchy i wyprawki, opiekę nad dziećmi i usługi zawodowe, skierowania do pomocy mieszkaniowej i żywnościowej oraz osobistą opiekę i wsparcie, a także usługi medyczne, w tym badania ultrasonograficzne oraz opiekę prenatalną i poporodową.

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną