USA: pierwszy zespół będzie występował jako cyfrowe awatary

0
0
2
Kiss
Kiss / Autorstwa Nashville69 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79797695

Kiss żegna się z trasami koncertowymi, stając się pierwszym amerykańskim zespołem, który przejdzie do wirtualnej rzeczywistości jako cyfrowe awatary.

W sobotni wieczór zespół Kiss zakończył ostatni występ swojej pożegnalnej trasy koncertowej "The End of the Road" w słynnym nowojorskim Madison Square Garden.

Ale jak z pewnością wiedzą oddani fani - nigdy nie zamierzali się poddać. Nie do końca.

Podczas bisu obecny skład zespołu - założyciele Paul Stanley i Gene Simmons, a także gitarzysta Tommy Thayer i perkusista Eric Singer - opuścili scenę, aby odsłonić swoje cyfrowe awatary. Po transformacji wirtualny Kiss rozpoczął wykonanie utworu "God Gave Rock and Roll to You".

Najnowocześniejsza technologia została wykorzystana do zapowiedzi nowego rozdziału zespołu rockowego: po 50 latach Kiss, zespół jest teraz zainteresowany rodzajem cyfrowej nieśmiertelności.

Awatary zostały stworzone przez firmę George'a Lucasa zajmującą się efektami specjalnymi, Industrial Light & Magic, we współpracy z Pophouse Entertainment Group, której współzałożycielem jest Björn Ulvaeus z ABBA. Niedawno obie firmy połączyły siły w ramach pokazu "ABBA Voyage" w Londynie, podczas którego fani mogli wziąć udział w pełnym koncercie szwedzkiego zespołu - w wykonaniu swoich cyfrowych awatarów.

Per Sundin, dyrektor generalny Pophouse Entertainment, twierdzi, że ta nowa technologia pozwala Kiss kontynuować ich dziedzictwo przez "wieczność". Mówi, że zespół nie był na scenie podczas wirtualnego występu, ponieważ "to jest kluczowa rzecz" tej przyszłościowej technologii. "Kiss może mieć koncert w trzech miastach tej samej nocy na trzech różnych kontynentach. To jest to, co można z tym zrobić".

Aby stworzyć swoje cyfrowe awatary, które są przedstawiane jako rodzaj superbohaterskiej wersji zespołu, Kiss wystąpili w kombinezonach motion capture.

Eksperymentowanie z tego rodzaju technologią staje się coraz bardziej powszechne w niektórych sekcjach przemysłu muzycznego. W październiku gwiazda k-popu Mark Tuan nawiązał współpracę z Soul Machines, aby stworzyć autonomicznie zautomatyzowanego "cyfrowego bliźniaka" o nazwie "Digital Mark". W ten sposób Tuan stał się pierwszym celebrytą, który dołączył swoją podobiznę do integracji GPT OpenAI, technologii sztucznej inteligencji, która pozwala fanom angażować się w rozmowy jeden na jeden z awatarem Tuana.

Aespa, k-popowa grupa dziewcząt, często występuje wraz ze swoimi cyfrowymi awatarami - kwartet ma być postrzegany jako oktet z cyfrowymi bliźniakami. Inna grupa dziewcząt, Eternity, składa się w całości z wirtualnych postaci - ludzie nie są potrzebni.

"To, co osiągnęliśmy, było niesamowite, ale to nie wystarczy. Zespół zasługuje na to, by żyć dalej, ponieważ zespół jest większy niż my" - powiedział frontman Kiss Paul Stanley w wywiadzie przy okrągłym stole. "To dla nas ekscytujące, że możemy zrobić kolejny krok i zobaczyć uwiecznienie Kiss".

"Możemy być wiecznie młodzi i wiecznie kultowi, zabierając nas w miejsca, o których nigdy wcześniej nie marzyliśmy" - dodał basista Kiss, Gene Simmons. "Technologia sprawi, że Paul skoczy wyżej niż kiedykolwiek wcześniej".

Źródło: abc news

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną