„Miejsca pamięci w Częstochowie” gra historyczna dla gimnazjalistów

0
0
0
/

Gra historyczna „Miejsca pamięci w Częstochowie” została rozegrana w mieście 4 kwietnia. Uczestnicy gry poznawali miejsca upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej jak również całej II wojny światowej. Młodzież dotarła między innymi na Jasną Górę. Akcja skierowana była w szczególności do gimnazjalistów.

 

„Pragniemy, by młodzież poznawała i kultywowała niezwykle ważne dla Polski i naszego regionu fakty, aby pamiętała o wydarzeniach, które działy się na ziemi częstochowskiej w okresie II wojny światowej, zarówno o działaniach wojennych jak i o losie ludności cywilnej – powiedział Piotr Galewicz, dyrektor ZSSB.
 
Gra edukacyjna jest jednym z punktów obchodów upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej. W Częstochowie uroczystości, w związku z rocznicą, odbywają się w dniach 4- 8 kwietnia.
 
Organizatorami są: Zespół Szkół Samochodowo - Budowlanych przy współudziale Urzędu Miasta Częstochowy, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska, Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r., Towarzystwa Patriotycznego Kresy oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

3 kwietnia minęła 71 rocznica pierwszych wywózek polskich oficerów z obozów w Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku do Katynia przez NKWD. 10 kwietnia minie 71 rocznica mordu na polskich oficerach.
 
W tym roku 1 kwietnia łączy w sobie dwie rocznice, 71 mordu na polskich oficerach i pierwszą katastrofy pod Smoleńskiem. Nieopodal Katynia zginęła 96 osobowa delegacja, z Prezydentem PR na czele, zmierzająca na obchody 70 rocznicy mordu na polskich oficerach.
   
Agata Bruchwald na podstawie www.jasnagora.com .

 

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną