Jaka pościel najlepsza?

0
0
1
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Na rynku dostępne są różne rozmiary pościel. Najpopularniejszym z nich jest pościel 160x200. To ona króluje w polskich sypialniach. Ale nie sprawdzi się u każdego. Jaka pościel będzie więc najlepsza do Waszej sypialni? Sprawdźmy!

Pościel 160x200 - moc wzorów i kolorów

To zdecydowanie najpopularniejszy rozmiar pościeli. A wszystko dlatego, że większość z nas posiada w sypialni kołdrę o takim rozmiarze. Pościel 160x200 sprawdza się zarówno dla pojedynczych łóżek, jak i dużych łóżek małżeńskich. 

Nadaje się dla dorosłych oraz nastolatków. Będzie jednak zbyt duża dla dzieci. Najlepiej wybrać ją, gdy nasz materac ma te same wymiary, lub jest odrobinę mniejszy. Dzięki temu kołdra będzie estetycznie zwisać z boków materaca, sprawiając, że sypialnia zacznie się pięknie prezentować. 

Dla niektórych par pościel 160x200 może być jednak za mała. Najczęściej jest wykorzystywana, gdy dwie osoby śpią na jednym łóżku pod dwiema kołdrami. Polubią ją za to pary, które w trakcie snu uwielbiają się do siebie przytulać. Ten rozmiar bielizny pościelowej sprawdzi się również latem, gdy kołdra nie jest aż tak potrzebna. 

Pościel 140x200 - idealna pościel dla nastolatków

Jeśli szukasz idealnego rozmiaru pościeli dla swoich dorastających dzieci, to pościel 140x200 będzie idealna. Jej długość sprawia, że nastolatek przykryje się w nią w całości, a 140 cm szerokości pozwoli mu w pełni owinąć się kołdrą - co jest szczególnie ważne w trakcie zimnych nocy. 

Mogą z niej również korzystać dzieci w wieku szkolnym, zwłaszcza te, które szybko rosną i potrzebują kołdry nieco dłuższej niż te, które sprzedawane są w dziale dziecięcym. 

Pościel 180x200 - nie dla każdego

Pościel 180x200 bardzo rzadko pojawia się w naszych sypialniach. W sklepach dostępnych jest niewiele modeli pościeli w tym rozmiarze. Rzadko pojawiają się kołdry tej wielkości. Ma to związek z jej wykorzystaniem. Pary, które potrzebują większej kołdry, zwykle decydują się na rozmiar 200x220. 

Pościel 180x200 może sprawdzić się za to dla rodzica śpiącego z dzieckiem. 

Pościel 200x220 - idealna pościel dla par

Dwie osoby śpiące w jednym łóżku potrafią zaciekle kłócić się o kołdrę. Pary, które często w środku nocy wiercą się i zabierają sobie kołdrę, powinny zdecydować się na największy rozmiar dostępny na rynku. Pościel 200x220 zapewni im błogi i przyjemny sen, niezależnie od tego, na jak dużym materacu śpią. 

Dzięki tak dużej szerokości dwie osoby bez problemu otulą się kołdrą, nawet w czasie zimowych mrozów. Jednocześnie będą mogły się do siebie swobodnie przytulić. Istotna jest również długość kołdry. 220 cm sprawia, że mogą pod nią spać nawet bardzo wysokie osoby. I nadal ich sen będzie niezwykle komfortowy.