Ksiądz pobłogosławił słynną parę...LGBT. Wszystko za zgodą Watykanu

0
0
6
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

W ostatnich latach zauważyć można wiele szokujących, a zarazem przerażających działań Kościoła w różnych częściach świata. Tym razem to jeden z księży zdecydował się na pobłogosławienie jednej ze znanych par... LGBT. Nie dziwne, że oburzyło to wielu. Warto dodać jednak, że wszystko to odbyło się w konsultacji z z nuncjaturą apostolską. Oto, gdzie dokładnie do tego doszło.

Do sieci trafiło zdjęcie dwóch mężczyzn, którzy siedzą na krzesłach w ogrodzie. Następnie jeden z księży w Urugwaju położył rękę na głowie jednego z nich i udzielił im błogosławieństwa. Co dla wielu może być szokujące, ksiądz uważa, iż postąpił dobrze, a wszystko zostało zrealizowane za zgodą nuncjatury apostolskiej. 

Także biskup diecezji Maldonado-Punta del Este-Minas Milton Tróccoli stwierdził, iż jego zdaniem wszystko odbyło się w sposób prawidłowy. Wydarzenie to wywołało niemały skandal, gdyż są to osoby znane. Jak się okazuje chodzi tutaj o 82-letniego Carlosa Perciavalle, który jest aktorem, komikiem oraz reżyserem. Bardzo znany jest w urugwajskiej telewizji. Drugi mężczyzna to 47-latek i jest menadżerem aktora. 

Biskup próbował się z tego tłumaczyć. Przyznał m.in, że nie miał wyjścia i musiał wyrazić na to zgodę. 

„Konsultowaliśmy się z Nuncjaturą Apostolską […], powiedziano nam, że konieczne jest udzielenie błogosławieństwa, gdyż istnieje dokument podpisany przez Papieża i zgodnie z tym należy się zachować” 

-poinformował biskup. 

Na początku aktor oraz jego menadżer chcieli zostać pobłogosławieni w kaplicy, jednak nie zgodził się na to biskup. Stąd też do błogosławieństwa doszło w ogrodzie w pobliżu domu. W urugwajskich mediach niemal od razu pojawiły się artykuły, z których wynika, że ksiądz został upoważniony do tego przez Stolicę Apostolską. W nagłówkach przeczytać można o „pierwszej parze homoseksualnej pobłogosławionej za zgodą papieża”.

Pobłogosławieni homoseksualiści oficjalnie poinformowali, że wynajmą surogatkę, która urodzi im dziecko.

 

Źródło: Redakcja

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną