Tragiczny wypadek autobusu. Nie żyje 45 wiernych

0
0
2
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

Dziesiątki wiernych zginęło po tym, jak w czwartek w prowincji Limpopo w Republice Południowej Afryki rozbił się autobus jadący na spotkanie wielkanocne.

W katastrofie zginęło 45 osób, a jedyna ocalała,  to ośmioletnia dziewczynka, która z poważnymi obrażeniami została przetransportowana samolotem do szpitala. O wszystkim poinformowała South African Broadcasting Corporation (SABC). Według SABC pasażerami byli pielgrzymi udający się z Gaborone – stolicy sąsiedniego kraju, Botswany – do Kościoła Chrześcijańskiego Syjonu. 

Do wypadku doszło na przełęczy Mamatlakala pomiędzy Mokopane i Marken. Według doniesień autobus zapalił się po przejechaniu barierek i zjechaniu z mostu. Przyczyna katastrofy jest badana i wciąż nie jest znana.

W oświadczeniu wydział transportu prowincji podał, że „według doniesień kierowca stracił panowanie nad pojazdem, a autobus spadł na kamienistą powierzchnię około 50 metrów pod mostem i zapalił się”. Z oświadczenia także wynika, że ​​trwają poszukiwania ciał pasażerów, którzy zginęli.

„Niektóre ciała spłonęły i nie da się ich poznać"

– podał lokalny wydział.

Inni są „uwięzieni w gruzach, a inni są rozproszeni na miejscu zdarzenia”

– dodano.

Według Florence Radzilani, która jest członkiem Rady Wykonawczej ds. Transportu i Bezpieczeństwa Społeczności, służbom udało się dotychczas wydobyć z miejsca katastrofy jedynie 12 ciał.

„Składam najszczersze kondolencje rodzinom dotkniętym tragiczną katastrofą autobusu w pobliżu Mamatlakali. Nasze myśli i modlitwy są z Wami w tym trudnym czasie. W dalszym ciągu nawołujemy do odpowiedzialnej jazdy i zachowania wzmożonej czujności, ponieważ w ten wielkanocny weekend na naszych drogach będzie coraz więcej osób”

– stwierdził Minister transportu Republiki Południowej Afryki Sindisiwe Chikunga w oświadczeniu. 

 

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną