Lawina w znanym kurorcie zabiła trzy osoby

0
0
0
Zermatt
Zermatt / Pixabay

Lawina w ośrodku narciarskim Zermatt w Szwajcarii zabija trzy osoby. Władze ostrzegają, że w wyniku silnego wiatru i obfitych opadów śniegu może być więcej ofiar śmiertelnych.

Lawina w najlepszym szwajcarskim ośrodku narciarskim Zermatt zabiła trzy osoby i jedną raniła, a władze ostrzegły przed ryzykiem kolejnych katastrof z powodu silnych wiatrów i opadów śniegu.

Wideo opublikowane w mediach społecznościowych pokazało ścianę śniegu przecinającą sektor Riffelberg w Zermatt, jednym z najbardziej luksusowych ośrodków narciarskich w Alpach. Pomimo złej pogody rozpoczęto szeroko zakrojoną akcję ratunkową.

Poszukiwania zostały zawieszone wieczorem, poinformował kanton Valais na X, potwierdzając, że trzy osoby zginęły, a jedna została ranna.

Obfite opady śniegu i bardzo silny wiatr skłoniły władze do ostrzeżenia o poważnym zagrożeniu lawinowym w południowych Alpach Szwajcarskich.

Ryzyko zostało uznane za szczególnie wysokie w kantonach Gryzonia i Valais, które są popularnymi ośrodkami narciarskimi.

"Należy spodziewać się bardzo dużych, a w niektórych przypadkach bardzo dużych, spontanicznych lawin" - powiedział Instytut Badań nad Śniegiem i Lawinami.

Do poniedziałku w 12 lawinach i wypadkach w Szwajcarii zginęło w tym sezonie 14 osób, podał SLF. Większość ofiar to narciarze biegowi.

Źródło: Guardian

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną