Papież Franciszek ostro. "Mentalność odrzucania nienarodzonych dzieci staje się kulturą śmierci"

1
0
0
papież Franciszek
papież Franciszek / https://www.flickr.com/photos/episkopatnews/28586466625

Papież Franciszek zdecydował się wypowiedzieć ostatnio na temat "kultury śmierci." Odniósł się tutaj do traktowania osób starszych, z niepełnosprawnością czy nienarodzonych dzieci. Oto, co powiedział.

W ostatnim czasie na temat Papieża Franciszka było bardzo głośno. Wszystko z powodu jego stanu zdrowia. W czwartek jednak do Internetu trafiła jego wypowiedź, w której zdecydował się odnieść do traktowania osób starszych, nienarodzonych czy osób z niepełnosprawnością. Jak przyznał mentalność odrzucenia takich ludzi przekształca się w tzw. kulturę śmierci. Dodał też, że „tendencja do tego, by uważać swoje istnienie za ciężar dla siebie i swoich bliskich przekształca mentalność odrzucania w kulturę śmierci”. Podkreślił, że wtedy takie osoby nie są uważane już za takie, które należy chronić, a także szanować. 

"Nie są jeszcze potrzebne jak dzieci nienarodzone albo już niepotrzebne jako starcy. To są dwie ekstremalne sytuacje życiowe. Dzieci nienarodzone z niepełnosprawnościami poddaje się aborcji, a starców w fazie finalnej +słodkiej śmierci+, zamaskowanej eutanazji, ale to jest przecież eutanazja"

-dodał Papież Franciszek. 

Podkreślił, że wszelkie próby zwalczania kultury odrzucenia to promocja kultury, która będzie inkluzywna tworząc i umacniając więzy przynależności do społeczeństwa. Jego zdaniem na polu solidarności działają te osoby, które czują odpowiedzialność za dobro każdego człowieka i działają na rzecz sprawiedliwości i usuwania wszelkich barier. Według Papieża rezultaty tych działań zobaczyć można w krajach, które są bardziej rozwinięte w kwestii gospodarki. 

"W tych państwach generalnie osoby z niepełnosprawnościami mają prawo do opieki medycznej i socjalnej i choć nie brakuje trudności są włączone do różnych środowisk życia społecznego, od edukacyjnego po kulturowe, od pracy do sportu"

-puentował. 

Co sądzicie na temat słów Papieża Franciszka?

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną