Skandaliczne słowa Żukowskiej. "Piekło kobiet to jego wina"

0
3
25
Anna Maria Żukowska
Anna Maria Żukowska / zrzut ekranu

Poseł Anna Maria Żukowska odniosła się dziś do tematu aborcji oskarżając przy tym profesora Zolla. "Kolejny raz starsi panowie chcą mówić Polkom, co mają robić ze swoimi ciałami" - powiedziała polityk.

Marszałek Sejmu - Szymon Hołownia zapowiedział ostatnio, że na posiedzeniu posłowie będą zajmować się rozpatrzeniem czterech projektów ustaw. Jeden dotyczy legalizacji aborcji do 12. tygodnia ciąży. Dodatkowo projekt miał by pozwolić także na późniejsze dokonanie aborcji oraz zmuszenie do tego placówek medycznych. Drugi projekt Lewicy ma na celu "dekryminalizację" pomocnictwa w aborcji. Trzeci projekt został stworzony przez Trzecią Drogę, która chciałaby powrócić do tzw. kompromisu aborcyjnego.

Poseł Anna Maria Żukowska oskarża prof. Zolla

Poseł Anna Maria Żukowska w rozmowie z gazetą.pl wypowiedziała się też na temat sędziów Trybunału Konstytucyjnego – prof. Andrzeja Zolla, prof. Adama Strzembosza oraz prof. Andrzeja Rzeplińskiego. 

"Kolejny raz starsi panowie chcą mówić Polkom, co mają robić ze swoimi ciałami. To nie ich dotyczy i to jest wkurzające. Pan prof. Zoll zablokował liberalizację prawa, gdzie znalazła się przesłanka społeczna, jednym głosem w Trybunale Konstytucyjnym. To jest jego wina, że mamy piekło kobiet w Polsce"

-powiedziała szefowa klubu Lewicy. 

Poseł wypowiedziała się także odnośnie spotkania z Marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią, które według niej było spokojne, a konkluzją miało być to, że każda kobieta powinna mieć wybór, gdyż nie każda z nich jest katoliczką. Dodała, że ma nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie w kwestii pracy nad projektami. 

"Mam nadzieję, że nie zdarzy się nic takiego, jak zacinanie się w windzie, jak w przypadku głosowania nad projektem "Ratujmy kobiety", i będziemy mogli pracować dalej nad projektami"

-puentowała poseł Żukowska. 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną