Będzie wojna? Jest komentarz Białego Domu

0
0
1
Biden
Biden / Internet

Ostatnio bardzo wiele mówi się na temat napiętych relacji Iranu z Izraelem. Sporo osób zaatanawia się też czy nie przerodzi się to w wojnę na Bliskim Wschodzie. Teraz niedawne wydarzenia skomentował Biały Dom. Jak się okazuje prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden nie wierzy aby to przerodziło się w jakaś wojnę.

O wszystkim poinformował John Kirby, koordynator ds. komunikacji strategicznej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu. Stwierdził to w rozmowie z mediami. 

"Prezydent nie wierzy, że pójdzie to w tym kierunku. Izrael nie podjął żadnych decyzji, o których wiem. Nie potrzebujemy żadnego przypomnienia o tym, co dzieje się na Ukrainie. Jednak wczorajszy wieczór z pewnością w dużym stopniu uwypuklił zagrożenie, przed jakim stoi Izrael w bardzo, bardzo trudnym sąsiedztwie"

-powiedział Kirby. 

Przypomnijmy, ze w nocy 14 kwietnia Iran oficjalnie poinformował, że wystrzelił ponad 300 rakiet oraz dronów w kierunku Izraela. Rannych zostało co najmniej 12 osób, w tym dziecko. Rzecznik izraelskiej armii kontradmirał Daniel Hagari dodał, że udało się przechwycić prawie większość pocisków. 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną