Izba Reprezentantów podjęła decyzję w sprawie pomocy dla Ukrainy

0
0
3
Capitol
Capitol / Wikimedia

Izba Reprezentantów uchwaliła w sobotę kluczowy pakiet, który zapewnia pomoc dla Ukrainy, Izraela i regionu Indo-Pacyfiku, jednocześnie zajmując się priorytetami legislacyjnymi GOP, takimi jak sankcje wobec Iranu i potencjalny zakaz TikTok.

Oto, co należy wiedzieć: To pakiet o wartości 95 miliardów dolarów.

Dofinansowania zapewniają prawie 61 miliardów dolarów dla Ukrainy, ponad 26 miliardów dolarów dla Izraela i ponad 8 miliardów dolarów na bezpieczeństwo Indo-Pacyfiku. Czwarta ustawa w pakiecie nałożyłaby sankcje na zajęcie zamrożonych rosyjskich aktywów państwowych i środek, który mógłby doprowadzić do ogólnokrajowego zakazu TikToka. Jeśli ustawa zostanie przyjęta, chińska spółka macierzysta aplikacji, ByteDance, będzie miała dziewięć miesięcy na sprzedaż firmy zajmującej się mediami społecznościowymi lub zostanie ona zakazana w amerykańskich sklepach z aplikacjami.

Ustawy zostaną połączone w jedną poprawkę przed wysłaniem ich do Senatu, gdzie ustawodawcy zaczną nad nimi głos ować we wtorek. Senat prawdopodobnie przyjmie pakiet, który następnie trafi do prezydenta Joe Bidena, który zasygnalizował, że go podpisze.Republikańska posłanka Marjorie Taylor Greene powiedziała, że nie złoży wniosku o odwołanie przewodniczącego Izby Reprezentantów Mike'a Johnsona w sobotę, aby umożliwić swoim kolegom z GOP wysłuchanie opinii wyborców podczas tygodniowej przerwy.

Źródło: CNN

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną