Przeprowadzono KOLEJNE ataki

1
1
31
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Według oświadczenia ukraińskiego źródła służb specjalnych Ukraina przeprowadziła ataki na osiem rosyjskich regionów za pomocą dronów uderzeniowych dalekiego zasięgu, których celem były składy paliwa i podstacje energetyczne.

Nocne ataki, potwierdzone przez rosyjskie Ministerstwo Obrony, są następstwem wznownionych wysiłków Moskwy mających na celu wyłączenie infrastruktury energetycznej Ukrainy i pogrążenie jej obywateli w ciemności, wykorzystując mroźne temperatury jako broń wojenną.

„Rosyjskie Ministerstwo Obrony skarży się, że dziesiątki ukraińskich dronów pojawiły się w ośmiu regionach – Biełgorod, Briańsk, Kursk, Tuła, Smoleńsk, Riazań, Kaługa, a nawet obwód moskiewski. Co najmniej trzy podstacje energetyczne i magazyn paliwa zostały uszkodzone i spłonęły”

– podało źródło, dodając, że ataki były częścią wspólnej operacji SBU, Wywiadu Obronnego i Sił Operacji Specjalnych Ukrainy. Sił Zbrojnych Ukrainy.

Dodano też, że celem była „infrastruktura energetyczna, która zasila rosyjskie obiekty wojskowo-przemysłowe”. Po atakach w niektórych obszarach wystąpiły problemy z dostawą prądu i wody”.

Film udostępniony w mediach społecznościowych pokazuje następstwa ataków dronów na skład paliwa w obwodzie smoleńskim w Rosji, który zapalił się we wczesnych godzinach porannych.

„Dziś około godziny 2 w nocy doszło do próby ataku ukraińskich UAV na zakład paliwowo-energetyczny w obwodzie kardymowskim. Siły obrony powietrznej zestrzeliły urządzenia powietrzne. Trwa wyjaśnianie informacji na temat ofiar”

– napisał w Telegramie gubernator obwodu smoleńskiego Wasilij Anokhin.

Według Anokhina spadające szczątki UAV spowodowały pożar zbiornika paliwa i smarów, a na ogień reagowały załogi rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną