Biały Dom potępia atak izraelskich osadników na ciężarówki z pomocą dla Strefy Gazy

0
0
10
Gaza
Gaza / Pixabay

Protestujący Żydzi blokują konwój, wyrzucają jedzenie na drogę i podpalają pojazdy na punkcie kontrolnym Tarqumiya w pobliżu Hebronu

Czterech protestujących, w tym nieletni, zostało aresztowanych podczas protestu na przejściu granicznym Tarqumiya, na zachód od Hebronu na okupowanym Zachodnim Brzegu, zgodnie z oświadczeniem prawników reprezentujących protestujących.

Nagrania wideo opublikowane w mediach społecznościowych pokazują protestujących wyrzucających zapasy żywności z ciężarówek na ziemię i zawartość kartonowych pudeł leżących na drodze.

W zeszłym tygodniu cztery osoby zostały aresztowane w południowym Izraelu po podobnym proteście Izraelczyków sprzeciwiających się dostarczaniu pomocy humanitarnej do obszaru kontrolowanego przez islamistyczny ruch Hamas, według ich prawników.

"W świetle incydentów, które miały miejsce dzisiaj, funkcjonariusze organów ścigania wszczęli dochodzenie, które doprowadziło do aresztowania kilku podejrzanych" - podała izraelska policja w oświadczeniu. "Śledztwo jest w toku" - dodała policja.

Izrael stoi w obliczu silnej presji międzynarodowej, aby zwiększyć dostawy pomocy humanitarnej do Strefy Gazy, której populacja licząca ponad dwa miliony osób jest zagrożona poważnym kryzysem humanitarnym, zgodnie z ostrzeżeniami organizacji międzynarodowych.

W niedzielę władze Izraela ogłosiły otwarcie nowego przejścia granicznego w północnej Strefie Gazy, a tymczasowy port zbudowany w USA jest bliski otwarcia.

Źródło: Guardian

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną