Nie żyje słynny piłkarz. Reprezentował Polskę

0
1
5
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Dziś w mediach pojawiła się smutna informacja. Nie żyje znany piłkarz, który reprezentował Polskę. Miał 79 lat. Oto, o kim mowa.

Jak poinformował klub we Francji zmarł były piłkarz reprezentacji Polski i Zagłębia Sosnowiec Andrzej Jarosik. Miał 79 lat. W ciągu 1962-1974 roku rozegrał w barwach Zagłębia Sosnowiec 265 meczów ówczesnej 1. ligi - obecnie jest to Ekstraklasa. Strzelił wtedy aż 113 goli. W kolejnych sezonach również szło mu bardzo dobrze. Swoją karierę w kadrze zdecydował się zakończyć w 1972 roku. Swój ostatni mecz zagrał w barwach Zagłębia 10 listopada 1974 roku. Następnie wyjechał do Francji, gdzie również grał i mieszkał aż do śmierci. 

Mężczyzna zmarł 23 kwietnia w wieku 79 lat w małej miejscowości Saint-Mandrier-sur-Mer niedaleko Tulonu. Jak się okazuje w komunikacie przeczytać można, że informacja o jego śmierci dotarła do klubu dopiero we wtorek. Smutną wiadomość przekazało także Zagłębie Sosnowiec na portalu X (dawniej Twitter). 

"W wieku 79 lat zmarł Andrzej Jarosik, wielki piłkarz Zagłębia, reprezentant Polski, którego gra wiele lat elektryzowała sosnowieckich kibiców. Władze Zagłębia, pracownicy, piłkarze i trenerzy składają rodzinie zmarłego szczere kondolencje!"

-czytamy. 

Oryginalny wpis można zobaczyć tutaj:

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną