Zaskakujące działania Bidena. Oto, co postanowił

0
1
9
Biden
Biden / Internet

Prezydent USA Joe Biden ujawnił pakiet gwałtownych podwyżek ceł na szereg chińskich towarów importowanych, w tym pojazdy elektryczne, chipy komputerowe i produkty medyczne, ryzykując impas z Pekinem w roku wyborczym w celu pozyskania wyborców.

Chiny natychmiast zapowiedziały odwet, a ministerstwo handlu stwierdziło, że Chiny są przeciwne podwyżkom ceł i podejmą działania w obronie swoich interesów, wzywając USA do anulowania tych środków.

Biden utrzyma cła wprowadzone przez swojego republikańskiego poprzednika Donalda Trumpa, jednocześnie podnosząc inne, oświadczył Biały Dom w oświadczeniu, w którym powołuje się na „niedopuszczalne ryzyko” dla „bezpieczeństwa gospodarczego” USA, jakie stwarzają – jego zdaniem nieuczciwe praktyki chińskie, które zalewają światowe rynki tanie towary.

Nowe środki wpływają na wartość 18 miliardów dolarów (27 miliardów dolarów) na chińskie towary importowane, w tym stal i aluminium, półprzewodniki, baterie, minerały o krytycznym znaczeniu, ogniwa słoneczne i dźwigi, podał Biały Dom. 

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną