"To był absolutny przełom w polskiej polityce". Sienkiewicz o zaoraniu TVP

0
2
14
Bartłomiej Sienkiewicz
Bartłomiej Sienkiewicz / Autorstwa Gov.pl, CC BY 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=142578017

Bartłomiej Sienkiewicz, który odszedł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, szczerze wypowiedział się o swoim zamachu na TVP. Jego słowa załamują.

Bartłomiej Sienkiewicz powiedział w Polsat News: "Trudno o bardziej poważne rzeczy niż te, którymi zajmowałem się przez pięć miesięcy. To był absolutny przełom w polskiej polityce i jestem tego świadomy, że jestem jego współautorem. To było zatamowanie jednego z największych nieszczęść tak naprawdę polskiej debaty, czyli mediów publicznych, z których stworzono mechanizm nienawiści i dzielenia Polaków".

Dodał też: "Także i wewnątrz ministerstwa, nie będę ukrywał. To było osiem lat, gdzie polska kultura została tak naprawdę zawłaszczona przez jedna partie polityczną. I przywrócenie wolności polskiej kultury było równie ważnym narzędziem jak media".

Sienkiewicz przyznał, że był "zderzakiem" rządu. Jego słowa załamują, bo dokonał on całkowicie bezprawnego przejęcia mediów publicznych. Jeśli można to uznać za przełom, to przełom w łamaniu praworządności. Wyniki oglądalności nowej telewizji publicznej szorują po dnie, brak pieniędzy na wypłaty, telewizja jest zwijana. Trudno tu mówić o jakimś sukcesie.

Z badań wynika, że 80% miejsca w nowej telewizji publicznej poświęca się koalicji rządzącej. Wcześniej telewizja była partyjna i teraz jest. Niewiele się zmieniło, poza kolejnym upadkiem standardów i nowym poziomem łamania prawa. Jak widać jednak, Sienkiewicz jest z siebie bardzo zadowolony, a przynajmniej taką robi minę. Niektórzy interpretują jego start w eurowyborach, jako ucieczkę przed odpowiedzialnością. Inni widzą w tym strach Tuska przez pozostawieniem w rządzie polityków, którzy mogliby mu zaszkodzić.

Źródło: wpolityce

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną