Opiekunowie prostytutek i handlarze narkotykami za kratkami

0
0
8
Więzienie
Więzienie / Pixabay

26 członków dwóch zorganizowanych grup przestępczych – zajmującej się czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji oraz handlującej narkotykami najbliższe lata spędzi w więzieniu.

Jedna grupa czerpała korzyści z cudzego nierządu

 

Jak ustalono w toku śledztwa, lider tej grupy przestępczej Daniel G. ps. „Łoker” wraz ze swoją żoną Svitlaną G. od co najmniej 2017 roku zarządzali mieszkaniowymi agencjami towarzyskimi działającymi  na terenie Tarnowa. W kontrolowanych przez nich lokalach usługi seksualne świadczyły kobiety werbowane poprzez zamieszczone na portalu Roksa.pl ogłoszenia z ofertami wynajmu i pracy.

W celu zakamuflowania procederu w ogłoszeniach nie informowano o nim wprost, a jedynie oferowano możliwość dobowego wynajęcia mieszkania. Chodziło o to, by nie wzbudzić zainteresowania organów ścigania.  Dopiero podczas spotkania i rozmowy z kobietą, w trakcie której w pierwszej kolejności oferowali wysokie zarobki, bezpieczeństwo oraz anonimowość, przekazywali zainteresowanej pracą szczegóły dotyczące zasad rozliczeń, adres, pod który ma się udać oraz sposobu zachowania w przypadku napadu konkurencji lub kontroli policji.

Pracującym na „mieszkaniówkach” prostytutkom gwarantowali bezpieczeństwo, dyskrecję oraz dużą liczbę klientów. Kobieta, która decydowała się świadczyć usługi seksualne  płaciła od 150 do 200 złotych za dobowe wynajęcie pokoju. W tej cenie prostytutka, otrzymywała środki czystości oraz ochronę.

 

Zwalczali konkurencję

 

Lider grupy Daniel G. neutralizował również konkurencyjne agencje towarzyskie. Analizował ogłoszenia usług seksualnych  zamieszczane na portalach internetowych i wspólnie z innym  członkiem grupy - Piotrem B. dokonywał rozbojów z użyciem noża oraz przedmiotu przypominającego broń palną.  na kobietach, które  świadczyły tam usługi seksualne.

Jak ustalił prokurator, mężczyźni ci dopuścili się 7 rozbojów  - w Dębicy, Jaśle, Tarnowie, Warszawie, Częstochowie, Radomiu, Gorlicach na szkodę kobiet świadczących odpłatnie usługi seksualne. Prostytutkom zabierali biżuterię, pieniądze oraz telefony. Dodatkowo informowali je o możliwości dalszego świadczenia przez nie usług seksualnych, ale tylko pod „patronatem” grupy grupy Daniela G., w kontrolowanych przez te grupę agencjach mieszkaniowych oraz na zasadach przez nią określonych. Wiązało się to przede wszystkim z koniecznością uiszczania każdego dnia przez kobiety 200-złotowego haraczu dla opiekunów – Daniela G. i jego grupy.

 

„Zatrudniali” co najmniej 100 kobiet

 

Brutalny sposób działania  grupy Daniela G. odnosił skutek. Kobiety  obawiające się o swoje życie i zdrowie rezygnowały z dalszego samodzielnego świadczenia usług seksualnych. Tym samym zwiększała się liczba kobiet zainteresowanych współpracą z grupą Daniela G. . W toku śledztwa prokurator ustalił, że od stycznia 2017 roku do marca 2021 roku grupa ,,Łokera  „zatrudniała” co najmniej 100 kobiet.

 

„Łoker” kierował grupą

 

Grupa działała co najmniej od stycznia 2020 roku na terenie Dębicy, Jasła, Tarnowa, Częstochowy,  Radomia i Warszawy.  W jej skład wchodziło 8 osób: kierujący grupą - Daniel G. pseudonim „Łoker”, Piotr B., Tomasz K., Łukasz K., Artur G., Svitlana G., Kazimierz J. oraz Adam M.

 

Druga grupa handlowała narkotykami

 

Druga zorganizowana grupa przestępcza, do której  Daniel G. też należał, działała w okresie od grudnia 2019 roku do marca 2021 roku na terenie Nowego Sącza. W skład grupy wchodziło 8 osób, oprócz wspomnianego już Daniela G. także Marcin C. ps. „Królik”, Tomasz M. ps. „Płyta”, Damian S. ps. „Demon”, Adrian C., Karolina B., Sylwia B. oraz Robert K. Grupa wprowadziła do obrotu znaczne ilości narkotyków (co najmniej 6 kilogramów), marihuany (co najmniej 3 kilogramów) oraz mefedronu  i kokainy. W handlu pomagało im  9 innych osób - Marcin Z., Marcin T., Mateusz B., Piotr W., Krystian B., Dawid A., Michał P. Janusz J. oraz Mariusz J.

 

26 skazanych

 

Przez Sądem Okręgowym w Nowym Sączu stanęło  26 osób. Za udział w dwóch zorganizowanych grupach przestępczych, czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji, rozboje z użyciem niebezpiecznych przedmiotów oraz handel narkotykami 8 maja 2024 r. wszyscy usłyszeli wyroki bezwzględnego więzienia od 1,5 roku do 3 lat. Lider  grupy Daniel G. ps. „Łoker” został skazany na 11 lat pozbawienia wolności, jego żona Svitlana G. na 3 lata. Ponadto sąd  orzekł przepadek 445 250 zł. To korzyść jaką mieli oni uzyskać z popełnionych przestępstw.

Członkowie zorganizowanej grupy  zajmującej się handlem narkotykami (8 oskarżonych) zostali skazani na kary pozbawienia wolności  od 2,5 roku  do 5 lat.

 

 

 

 

Źródło: Prokuratura Krajowa

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną