Chiny to rozpoczynają

0
0
0
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Chiny rozpoczęły dwudniowe zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia wojskowe wokół Tajwanu w ramach tzw. „kary” za tak zwane „akty separatyzmu” kilka dni po tym, jak samorządna wyspa zaprzysięgła nowego demokratycznie wybranego przywódcę, który wezwał Pekin do zaprzestania działań taktyka zastraszania .

Według chińskiego nadawcy państwowego CCTV, w ramach ćwiczeń dziesiątki chińskich myśliwców przewożących ostrą amunicję przeprowadziły pozorowane ataki na „cele wojskowe o dużej wartości” „wroga” wraz z niszczycielami, fregatami i rakietowymi łodziami motorowymi.

Ćwiczenia, które rozpoczęły się wcześnie w czwartek i obejmą Tajwan, będą pierwszym prawdziwym sprawdzianem dla nowo wybranego Lai Ching-te, gdy będzie on próbował zarządzać stosunkami z potężnym, autorytarnym sąsiadem wyspy.

Rządząca Partia Komunistyczna Chin twierdzi, że Tajwan jest częścią jej terytorium, mimo że nigdy go nie kontrolowała, i obiecała zająć wyspę, jeśli to konieczne, siłą.

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (PLA) poinformowała, że ​​w czwartek o godzinie 7:45 rozpoczęła wspólne ćwiczenia wojskowe z udziałem armii, marynarki wojennej, sił powietrznych i sił rakietowych na obszarach wokół Tajwanu.

Ćwiczenia prowadzone są w Cieśninie Tajwańskiej – wąskim zbiorniku wodnym oddzielającym wyspę od Chin kontynentalnych – a także na północy, południu i wschodzie Tajwanu. Odbywają się one także na obszarach wokół odległych wysp Tajwanu: Kinmen, Matsu, Wuqiu i Dongyin, położonych tuż przy południowo-wschodnim wybrzeżu Chin, podało w oświadczeniu Dowództwo Teatru Wschodniego PLA.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną