Zatwierdzono ten projekt ustawy

0
0
1
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

W Luizjanie ostatecznie zatwierdzono w czwartek projekt ustawy, który klasyfikowałby mizoprostol i mifepriston wywołujące aborcję jako substancje niebezpieczne znajdujące się w wykazie IV kontrolowanym w tym stanie, umieszczając je w tej samej kategorii, co narkotyki podlegające ścisłym regulacjom, takie jak narkotyki i leki uspokajające.

Senat stanowy większością głosów 29 do 7 przyjął ustawę w dużej mierze zgodnie z zasadami partii, co Izba Stanowa zatwierdziła na początku tego tygodnia. Trafia teraz na biurko republikańskiego gubernatora Jeffa Landry’ego, który ma ją podpisać.

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, Luizjana stanie się pierwszym stanem, który zaklasyfikuje te narkotyki jako kontrolowane substancje niebezpieczne. Aborcja jest już zakazana w Luizjanie, bez wyjątków w przypadku gwałtu i kazirodztwa.

Zwolennik projektu ustawy, republikański senator stanu Thomas Pressly, powiedział, że zaproponował takie ustawodawstwo po tym, jak jego siostrze podano wbrew jej woli lek mizoprostol.

Skazanie w Luizjanie za dystrybucję lub posiadanie z zamiarem dystrybucji narkotyków z Wykazu IV grozi karą do 10 lat więzienia i grzywną do 15 000 dolarów.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną