Za dwa miesiące kupcy wrócą na Marywilską 44

0
0
9
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Wszystko na to wskazuje, że z dniem 1 sierpnia kupcy ze spalonego centrum handlowego przy ul. Marywilskiej 44 będą mogli wznowić handel.

Kupcy, którzy w tragicznym pożarze hali przy ulicy Marywilskiej 44 w Warszawie stastracili swoje stoiska już za dwa miesiące będą mogli rozpocząć handel na nowo. Handel, do czasu gdy hala zostanie odbudowana, będzie się odbywał w tymczasowych kontenerach.

Pierwsze kontenery handlowe na placu kompleksu handlowego Marywilska 44 staną już do końca czerwca br. Na początku sierpnia tymczasowe centrum handlowe będzie mogło rozpocząć pracę. - czytamy m.in. na stronie internetowej marywilska44.com.

 

Kupcy będą mieli do wyboru jeden z dwóch "rozmiarów" tymczasowych sklepów - 15 lub 30 metrowe. Ograniczenie powierzchni najmu ma na celu zaspokojenie potrzeb każdego najemcy, który w wyniku pożaru stracił swój dobytek i swoje miejsce prowadzenia działalności i do czasu odbudowy hali zdecyduje się na jej prowadzenie w formie zaproponowanej przez spółkę, która tym terenem zarządza.

 

Kontenery mają być rozwiązaniem tymczasowym. Kupcy mają tam handlować tylko przez rok. W tym czasie zarząd Marywilskiej 44 planuje całkowitą odbudowę zniszczonej przez ogień hali.

 

Po tragicznym pożarze hali przy ulicy Marywilskiej 44, z 1400 sklepów i punktów usługowych pozostały zgliszcza. Tysiące właścicieli stoisk straciło swój dobytek, a od 3-5 tysiecy osób swoje miejsce pracy. Ponowne uruchomienie hali jest więc sprawą bardzo pilną. Małgorzata Konarska, prezes spółki Marysilska 44 w rozmowie z mediami zatrzega jednak, że decyzja o tym, kiedy firma ruszy z pracami, zależy od tego, kiedy spółka będzie mogła ponownie wejść na teren. W tej chwili dysponują nim służby, które prowadzą czynności – podkreśliła Konarska.

 

Źródło: marywilska44.com, media

Źródło: Halina Molka

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną