AWPL-ZChR z 6 proc. poparciem zdobyła czwarty raz z rzędu mandat europosła

1
0
6
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

W niedzielę, 9 czerwca w Unii Europejskiej odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Na Litwie wielki sukces odniosła jedyna polska partia parlamentarna poza Polską, Akcja Wyborcza Polaków na Litwie-Związek Chrześcijańskich Rodzin. Zdobyła 5,78 proc. głosów w skali całego kraju, zdecydowanie wygrywając w rejonach solecznickim (84,71 proc.), wileńskim (41,38 proc.), wisagińskim (22,42 proc.) i trockim (19,39 proc.). Natomiast w rejonie święciańskim uzyskała drugi wynik (15,72 proc.).

Polska partia czwarty raz z rzędu zdobyła mandat europosła, który ponownie obejmie lider AWPL-ZChR Waldemar Tomaszewski.

„AWPL-ZChR swoją uczciwą i pełną poświęcenia pracą udowodniła, że jednoczy absolutną większość Polaków, będąc ich reprezentacją na szczeblu europarlamentarnym, sejmowym i samorządowym. Jak też skutecznie broni praw wszystkich tradycyjnych mniejszości narodowych” – powiedział w wieczór wyborczy prezes AWPL-ZChR, europoseł Waldemar Tomaszewski, dziękując także wszystkim wyborcom za oddane głosy, a aktywowi AWPL-ZChR za wytężoną i skuteczną pracę przedwyborczą.

www.awpl.lt

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną