Wybuch w zakładach zbrojeniowych Mesko. Nie żyje pracownik przedsiębiorstwa

0
0
9
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

W zakładach Mesko S.A. w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) doszło do eksplozji i pożaru w centrum paliw rakietowych. Zginął 59-letni pracownik zakładów. Druga pracownik trafił do szpitala. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. W zakładzie oraz w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, której częścią jest spółka, powołane zostały dwie komisje, które badają okoliczności zdarzenia.

Komunikat prasowy Mesko

,,Z przykrością informujemy, iż w dniu 10 czerwca ok. godz. 10 na terenie zakładów Mesko w Skarżysku- Kamiennej doszło do wypadku, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć, a jedna znajduje się w szpitalu pod opieką lekarzy. Obecnie na miejscu trwa akcja gaśnicza i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.'' - czytamy m.in. w komunikacie, który opublikowany został na stronie Mesko S.A.

Jednocześnie Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. oraz Zarząd Mesko S.A., wyrażają głębokie współczucie rodzinie ofiary, jak również wyrazy wsparcia dla rodziny poszkodowanego pracownika. Informują też, że rodzinom pracownika, który poniósł śmierć oraz drugiego poszkodowanego zapewniona została przez spółki pomoc psychologiczna. Na pomoc w tym zakresie mogą również liczyć pozostali pracownicy spółki.

W zakładach Mesko S.A. rozpoczęła pracę specjalna komisja, która bada okoliczności zdarzenia. Także na poziomie Polskiej Grupy Zbrojeniowej powołana została komisja, której celem jest zbadanie okoliczności zdarzenia, w tym analiza okoliczności, które do tego doprowadziły oraz weryfikacja procedur obecnie obowiązujących i opracowanie ewentualnych rekomendacji co do ich zmiany, tak by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracy. Sprawą zajęła się też prokuratura.

Pożar po eksplozji został już dogaszony. Aakcję prowadziła zakładowa służba ratownicza oraz pracownicy Mesko.

- Około godz. 11 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze na terenie zakładów Mesko w Skarżysku-Kamiennej. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że pożarem objęty został magazyn, w którym składowane były paliwa - poinformował podkom. Jarosław Gwóźdź, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Skarżysku-Kamiennej. - Na skutek tego zdarzenia życie stracił 59-letni pracownik. Drugi mężczyzna, przebywający w tym czasie w budynku, opuścił go sam. Trafił do szpitala na badania - dodał policjant.

Jak się dowiadujemy, nie było potrzeby ewakuacji innych budynków. Pożar został ugaszony i nie ma zagrożenia, że ogień może przenieść się na inne obiekty zakładów.

Mesko jest częścią koncernu Polska Grupa Zbrojeniowa (dawniej należało do przedsiębiorstwa Bumar).

"Zarówno władze spółki Mesko S.A. jak i Polskiej Grupy Zbrojeniowej deklarują pełną gotowość do udzielania wsparcia i pomocy rodzinom poszkodowanych i pracownikom spółki Mesko" – zapewniaja zarządy spółek.

Źródło: Mesko SA, Onet, media

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną