CBŚP zlikwidowało kilka ,,mieszkaniówek'', w których pracowało kilkadziesiąt prostytutek

0
0
8
Cela
Cela / Pixabay

Cztery osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu zostały zatrzymane przez policjantów z rzeszowskiego CBŚP. To członkowie gangu, który prowadził działalność na przestrzeni ostatnich kilku lat w tzw. „mieszkaniówkach” na terenie Warszawy. Biznes był dochodowy, Jak oszacowali śledczy, członkowie grupy przestępczej z prowadzonej działalności mogli uzyskać blisko pół mln zł.

Policjanci z rzeszowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że członkowie grupy od kilku lat zajmowali się prowadzeniem mieszkaniowych agencji towarzyskich  na terenie Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że w tym czasie w kilku „mieszkaniówkach” w stolicy mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet świadczących seksualne usługi. Kobiety werbowane były do pracy za pośrednictwem m.in. portali internetowych. Członkowie grupy zajmowali się sprawami organizacyjnymi - organizowali im lokal, urządzali miejsce pracy, umawiali klientów, a także zapewniali bezpieczeństwo pracy. W zamian za to kobiety oddawały im połowę zarobionych pieniędzy. Agencje miały międzynarodową obsadę. Wśród pracujących w nich kobiet były Polki oraz obywatelki Ukrainy czy Białorusi. Według śledczych dochód grupy przestępczej mógł wynieść blisko pół miliona złotych.

 

Cztery osoby zatrzymane

 

Na terenie Warszawy oraz województwa lubelskiego, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 4 organizatorów przestępczej działalności. To osoby w wieku od 35 do 52  lat. W wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt telefonów komórkowych, laptopy oraz aparaty fotograficzne. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie należące do podejrzanych w wysokości blisko 100 tys. zł.

 

Zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty dotyczące przestępstw związanych z wolnością seksualną i obyczajnością oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Czyny takie zagrożone są  karą pozbawienia wolności do 10 lat. Dwóm z zatrzymanych przedstawiono dodatkowo zarzut kierowania tą grupą i to właśnie oni, decyzją Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

 

Prostytucja dozwolona, zarabianie na niej – bezprawne

 

Choć zarabianie ciałem  może okazać się bardzo niebezpieczne, seksbiznes ciągle kusi wiele kobiet. Prostytucja w Polsce nie jest  czynem prawnie zabronionym. Ścigane  jest  czerpanie korzysci z prostytucji i nakłaniane do niej.  W polskim kodeksie karnym wymienione są trzy rodzaje zachowań związanych z eksploatacją prostytucji,  a mianowicie: streczyciestwo, sutemerstwo i kuplerstwo.

 

 

Źródło: policja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną