Niemieccy katolicy piszą list do Rzymu w sprawie Drogi Synodalnej

0
0
0
Kościół
Kościół / Pixabay

Zaledwie dzień przed kluczowym spotkaniem niemieckiej Drogi Synodalnej, katolicka inicjatywa ogłosiła, że zwróciła się do Watykanu, próbując uniknąć tego, co postrzega jako ryzyko "poważnego skandalu" w związku z dążeniem do powołania stałej Rady Synodalnej nadzorującej Kościół w Niemczech.

Komisja odpowiedzialna za przekształcenie Synodalnej Drogi w stałą radę ma spotkać się w piątek i sobotę w tym tygodniu.

W czwartek grupa Neuer Anfang ("Nowy Początek") oświadczyła, że napisała list do Rzymu, datowany na 11 czerwca, w celu ustalenia, czy konstytucja takiego komitetu "jest zgodna lub narusza porządek prawny Kościoła".

Oświadczenie grupy ostrzegło również, że jeśli działania biskupów zostaną uznane za naruszenie obowiązków, a Kościół nie wyrazi dezaprobaty lub nie nałoży konsekwencji, może to zachęcić wierzących do ignorowania norm kościelnych. Neuer Anfang określił to jako ryzyko "poważnego skandalu", który mógłby trwale zaszkodzić wierze wierzących.

"Ważne jest, aby pamiętać, że godna ubolewania praktyka tuszowania nadużyć seksualnych zawsze wiązała się z lekceważeniem obowiązujących norm prawa kanonicznego" - czytamy w oświadczeniu.

"Jest to zastanawiająca, a nawet nie do zniesienia sprzeczność, gdy ci, którzy twierdzą, że chcą wyciągnąć niezbędne wnioski z tego skandalu, działają w sposób wykraczający poza legalność i legalność, łamiąc prawo".

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną