POLITICO: Papież Franciszek stracił kontrolę nad swoją liberalną rewolucją

0
0
1
Franciszek
Franciszek / Pixabay

Amerykański portal POLITICO zauważa, że w regionach, które były kolebką XVI-wiecznej reformacji protestanckiej, szykują się kłopoty.

Portal podkreśla, że na zjeździe katolików w Berlinie delegaci skarżyli się, że papież Franciszek zawiódł niemiecki Kościół w kluczowych kwestiach, takich jak nadużycia seksualne ze strony duchownych, małżeństwa homoseksualne i prawa osób transseksualnych, w których niemieccy wierni desperacko poszukiwali postępu.

"Odkryli, używając ludzkiej nauki, że istnieje więcej niż dwie płcie - a jednak papież to odrzuca!" teolog Andreas Lob-Hüdepohl sapał spod grzybowej chmury rozmytych rudych włosów. "Nikt nie wie, dokąd zmierza, zawsze zmienia zdanie. W jego działaniach nie ma żadnej linii przewodniej, żadnej logiki".

Od początku swojego pontyfikatu Franciszek spotyka się z atakami konserwatystów, którzy obawiają się, że posunął się za daleko w kwestiach takich jak homoseksualność, aborcja i kapitalizm. Ale ci zgromadzeni w Berlinie narzekali na coś dokładnie przeciwnego: że nie jest wystarczająco liberalny.

"Franciszek został wybrany, aby odnowić Kościół katolicki" - powiedział Thomas Söding, wiceprzewodniczący Centralnego Komitetu Katolików Niemieckich, grupy, która zjechała do stolicy Niemiec w listopadzie. Powiedział jednak, że niepowodzenie papieża w doprowadzeniu do jakichkolwiek znaczących zmian sprawiło, że Kościół stał się archaiczny i nie został naprawiony, co zmusiło Niemców do wybrania własnej drogi.

POLITICO oczywiście nie zauważa, że zmian żądają liberalni biskupi, a nie wierni, ale ryzyko schizmy istnieje.

 

Źródło: POLITICO

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną