Z zagranicy

Będzie następne referendum w sprawie opuszczenia UE?

wildersSzef antyunijnej Partii Wolności w Holandii Geert Wilders zapowiedział, że jego partia spróbuje zorganizować referendum w sprawie dalszego pozostawania Holandii w Unii Europejskiej

Chcemy odpowiadać za nasz kraj, nasze własne pieniądze, nasze granice i naszą politykę imigracyjną – oświadczył Wilders.

Jego partia prowadzi w sondażach popularności, a za priorytet w przypadku zwycięstwa w wyborach parlamentarnych postawiło sobie wyprowadzenie Holandii z – jak to ujęto – „totalitarnej” Unii Europejskiej. Wilders zdobył popularność, dzięki hasłom antyimigranckim. Jego partia domaga się zaprzestania przyjmowania uchodźców i ochrony własnego rynku pracy.

Na początku kwietnia dwie trzecie głosujących odrzuciło w referendum w Holandii umowę o stowarzyszeniu UE–Ukraina, co eksperci komentowali jako kłopot dla zmagającej się z kilkoma kryzysami Unii oraz pokazanie przez holenderskich eurosceptyków żółtej kartki unijnym elitom. To referendum dał szereg argumentów przeciwnikom Brexitu na wyspach brytyjskich. Teraz, sukces Brexitu, może dodać skrzydeł holenderskim eurosceptykom.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra