SZOK!!! Europejski oddział WHO promuje pedofilię?

0
0
0
/

Europejski oddział Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wydał podręcznik dla dzieci i młodzieży, w którym promuje masturbację, antykoncepcję, aborcję i homoseksualizm. Szok! W książce pedofilia nie została uznana za coś nagannego moralnie.

 

Podręcznik “Standards for Sexuality Education in Europe" został napisany w 2010 r. Kilka miesięcy temu rozesłano go do europejskich ministrów zdrowia.


Reklamując publikację WHO przekonuje, że "opiera się on na całościowym podejściu i rozumieniu seksualności jako obszaru, w którym należy pomóc dzieciom i młodzieży w samookreśleniu ich seksualności".


Książka spotkała się już z krytyką duchowieństwa. Głos w sprawie zabrali hiszpańscy biskupi, którzy jasno mówią, że standardy promowane przez WHO są "godne pożałowania". Według sekretarza Konferencji Episkopatu Hiszpanii Jose Antonio Martineza zdumiewający jest fakt, że podręcznik WHO nie opiera się na żadnych kryteriach o charakterze moralnym.


- Według jego autorów nic nie jest złe i nic nie jest dobre dla dziecka - powiedział JE Martinez. Duchowny zwraca uwagę na to, że nawet utrzymywanie relacji seksualnych z osobą poniżej 15 lat nie jest przez podręcznik WHO uznawane za coś moralnie nagannego.


Portal lifesitenews.com informuje, że treść podręcznika oburzyła też wielu hiszpańskich obywateli. Niemal 43 tysiące z nich podpisało petycję skierowaną do dyrektora regionalnego WHO na Europę.


Wydany przez WHO podręcznik promuje by dzieci przed ukończeniem przez nie 4 lat informować o przyjemności związanej z dotykaniem ciała, o prawie do dowiadywania się o "tożsamości genderowej".

Dziecko powinno być także pouczone o "różnych sposobach zostania dzieckiem w rodzinie". Z kolei w wieku 4 - 6 lat dzieci powinny umacniać swoją tożsamość genderową, być informowane o różnych rodzajach rodzin i skłaniane do akceptowania "różnorodności".


Z kolei już między 6 - 9 rokiem dzieci powinny być informowane o wyborach dotyczących rodzicielstwa, ciąży, walki z niepłodnością, adopcji i podstawach antykoncepcji. WHO uznała ten wiek za odpowiedni do informowania dzieci o masturbacji i "seksualnych prawach dzieci".


Dzieci w wieku 9 - 12 powinny m.in. nauczyć się używania prezerwatyw i akceptowania "odmienności seksualnych". Czas między 12 - 15 rokiem życia to odpowiedni moment na zdobycie m.in. szczegółowych informacji odnośnie antykoncepcji i praw seksualnych.


Młodzież powyżej lat 15 powinna zostać m.in. pouczona, że przysługuje jej prawo do aborcji i wyposażona intelektualnie do obrony swoich "praw seksualnych".


Zdaniem europejskiego WHO celem dokumentu jest reakcja na powszechne w Europie zagrożenia, takie jak choroby weneryczne i "polepszenie jakości życia, zdrowia i dobrobytu".


Autorzy dokumentu skrytykowali jednocześnie abstynencję seksualną. Ich zdaniem programy, które promują samą wstrzemięźliwość seksualną są niewystarczające i nie osiągają oczekiwanego skutku.


Podręcznik “Standards for Sexuality Education in Europe" (w wersji angielskiej) dostępny jest tutaj: http://www.bzga-whocc.de/pdf.php?id=061a863a0fdf28218e4fe9e1b3f463b3


Agata Bruchwald
Źródło: lifesitenews.com, pch24.pl

Źródło: prawy.pl

Najnowsze

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną