Cejrowski: 5 powodów, dla których pójdę na Marsz Niepodległości

0
0
0
/

W poniedziałek 11 listopada przypada 95. rocznica odzyskania niepodległości. To ważny dzień. Wojciech Cejrowski, znany pisarz i podróżnik wyjaśnia, co będzie jutro robił.

 

Na jego internetowym bogu napisał:

 

„11.XI Święto Niepodległości.

 

1. O świcie wywieszam flagi narodowe. Robię to o świcie dlatego, że flaga może wisieć nocą tylko, gdy jest oświetlona, lub gdy jest koło niej pełniona całonocna warta. Nie godzi się jej zostawiać samotnie po ciemku.

 

2. Modlę się o niepodległość i śpiewam "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie".

 

3. OTOCZMY SEJM RÓŻAŃCEM

O g. 11 w kościele p.w. św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży Msza Święta, a po niej przemarsz pod Sejm w celu otoczenia go Różańcem. Akcję koordynuje Krucjata Różańcowa za Ojczyznę -www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl

 

4. Idę na MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI, znienawidzony przez agenturę rządzącą Polską i oszkalowany przez reżimowe media.

Marsz Niepodległości ruszy o godz. 15:00 z Ronda im. Romana Dmowskiego (Metro Centrum).

 

5. PRECZ Z KOMUNĄ !”

 

 

Warto odnotować, że tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości usilnie próbuje zbojkotować władza niemal na każdym szczeblu. Premier Donald Tusk zapowiedział, że 11 listopada weźmie udział w prezydenckim marszu „Razem dla Niepodległej”. Szef rządu chce także pobiec w organizowanym wcześniej tego dnia XXV Biegu Niepodległości.

 

Wielu przedstawicieli obecnej ekipy rządzącej proponuje świętowanie 4 czerwca, czyli dnia w którym aktorka Joanna Szczepkowska ogłosiła, że „w Polsce skończył się komunizm”. Niemniej jednak insygnia władzy z emigracyjnego rządu w Londynie zostały przekazane dopiero w dniu zaprzysiężenia Lecha Wałęsy na prezydenta Polski, i zdaniem co raz większej ilości historyków to jest właściwy dzień zakończenia się komunizmu w Polsce.

 

Michał Polak

 

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną