Polskość

Prezes Kaczyński próbuje grać na postkomunistycznym kompleksie niższości

Niedawno prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński – udzielił wywiadu tzw. obrońcom praw zwierząt, w którym odniósł się do wprowadzenia w Polsce zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Pozakonstytucyjny naczelnik III Rzeczpospolitej powiedział w nim:
„Jeśli chodzi o zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, to jest to przede wszystkim kwestia stosunku do zwierząt. Kwestia, można powiedzieć, serca dla zwierząt, litości wobec zwierząt (…) każdy porządny człowiek powinien coś takiego w sobie mieć. Ale po drugie jest to także sprawa ochrony ludzi, którzy cierpią z powodu odoru, obrzydliwego zapachu, którym się po prostu niszczy życie w ten sposób, że się tworzy tego rodzaju farmy. I później skutki są (…) straszne dla ludzi, którzy mieszkają w tej okolicy.”

Lider „dobrej zmiany” po raz kolejny próbuje wytworzyć wrażenie, że każdy, kto nie popiera poczynań jego obozu politycznego,  jest człowiekiem bez serca. Przecież tam cierpią niewinne zwierzęta, które trzeba ratować. Do tego jeszcze jacyś ludzie muszą znosić nieprzyjemny fetor. I jak tu nie zakazać takich bezeceństw? Charakterystyczna jest hierarchia prezentowanych argumentów – najpierw zwierzęta, a potem ludzie. Szkoda, że prezes Prawa i Sprawiedliwości nie jest tak pryncypialny w kwestii obrony życia nienarodzonego. Wówczas nie cofałby się przed lamentem lewaków, którzy chcą pozwalać lub brać udział w  mordowaniu niewinnych dzieci, a nie zwierząt. Na nasze nieszczęście w obozie „dobrej zmiany” nie znalazł się nikt, kto odważyłby się przemówić Jarosławowi Kaczyńskiemu do rozumu, wskazując, że stopniowe wprowadzanie tzw. praw zwierząt prowadzi jednocześnie do obniżania rangi człowieka do poziomu zwierzęcia. Chyba nikt z nas nie chciałby, żeby wróciły czasy bydlęcych wagonów i wycieczek do łagrów. Lider „dobrej zmiany” wyróżnił jeszcze trzeci powód, który, jego zdaniem, uzasadnia wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych:

„(…) bardzo często mówi się o normach europejskich, o europeizacji Polski. To jest właśnie droga do takiej prawdziwej europeizacji. W Europie tego rodzaju praktyk się zakazuje, a często przenosi się firmy do Polski. To powinno być niedopuszczalne. My nie możemy być krajem drugiej kategorii. My rzeczywiście musimy być prawdziwą Europą. I to jest krok w tym kierunku. Hodowcy w tej chwili, można powiedzieć, znaleźli się w trudniejszej sytuacji, bo przedtem wszystko im było wolno i opowiadają różne bajki, bo to są bajki, żeby się bronić.”

Cóż za niespodzianka.  Obecna ekipa tyle razy egzaltowała Polaków prawdziwymi wartościami europejskimi, które ostały się tylko w Polsce i tylko Polska ich broni, a tu raptem dowiadujemy się od naszego naczelnika, iż nad Wisłą nie ma jeszcze wartości europejskich. Ich wprowadzenie wzmaga od nas likwidacji dochodowej gałęzi gospodarki – hodowli zwierząt futerkowych, co na pewno opłaci się Niemcom, którzy co prawda nie zakazali tego u siebie, ale i tak są prawdziwymi Europejczykami. Prezes Kaczyński próbuje grać na postkomunistycznym kompleksie niższości wobec zachodu, pokazując Polakom, że, aby się w pełni zeuropeizować, muszą zrezygnować z niezależności gospodarczej. Ci, którzy się temu przeciwstawią, będą, zgodnie z lewicową terminologią, ludźmi bez serca lub/i wstecznikami, którzy chcą, by było, tak jak było. Po raz kolejny „dobra zmiana” pokazuje, gdzie ma polskich przedsiębiorców. Ich wątpliwości prezes Kaczyński nazywa bajkami. To nic, że likwidacja branży futerkowej pozbawi pracy nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Ważne jest, abyśmy się w końcu zeuropeizowali. Dlatego sprowadzimy do Polski Mercedesa na preferencyjnych warunkach. Czy nam to czegoś nie przypomina? Czy to nie brzmi jak narracja zwycięskiej Platformy, Słońca Peru z lat 2007-2015? Donald Tusk też obiecywał Polakom europeizację, grając na naszych kompleksach wobec zachodu. Czyż Prawo i Sprawiedliwość nie deklarowało odejścia od takiej polityki i upodmiotowienia Polski? Wszyscy widzimy, jakie są rezultaty. Sam prezes Kaczyński wskazuje, że w kwestii wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce liczy na pomoc posłów Platformy Obywatelskiej:
„(…) na pewno będziemy tutaj bardzo atakowani, ale ja wiem, że nasza partia (…) to poprze. Co do posłów opozycji, to wiem jedno, kiedyś było w Platformie Obywatelskiej wielu obrońców praw zwierząt. I (…) akurat ta cecha tej partii (…) mi się podobała. Jak jest dzisiaj? Nie wiem. Mam nadzieję, że jednak większość tych obrońców zwierząt, będzie w stanie powiedzieć tutaj tak (…).”

Kto wie, być może i tym razem dojdzie do porozumienia obu stron dawnej solidarności, jak miało to miejsce w przypadku wejścia do Eurokołchozu, przyjęcia Traktatu Lizbońskiego czy popierania banderowskiej rewolucji na Ukrainie. Będzie to można potem uzasadniać, wskazując, że przecież wszyscy chcieli dobrze, chcieli do Europy, a że nas to słono kosztowało to trudno, w końcu za takie przyjemności trzeba płacić.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. jolka

  20 listopada 2017 at 09:56

  jak to było?
  Humanizm na rzecz animalizmu.

  • darek

   20 listopada 2017 at 19:49

   Po prostu PiS to etap przejściowy między Polską magdalenkową, a Wielką Polską.

 2. tuszyn

  20 listopada 2017 at 10:20

  Zapomniało draństwo jak głosowało w sprawie rytualnego uboju a jest to wrzód na sumieniu każdego głosującego za

  • Egzorcysta

   20 listopada 2017 at 11:06

   Zydzi sumienia nie maja, a jak nie ma sumienia to i wrzod nie ma na czym powstac.

 3. hansi

  20 listopada 2017 at 11:14

  Pan Kaczyński nas po prostu bezczelnie okłamuje. Obrażając naszą inteligencję.
  Bo Pan Kaczyński po prostu dokładnie realizuje wytyczne jakie ma.
  Pan Kaczyński NIE „cofa się wobec nacisku lewackiego” w sprawie aborcji.
  Pan Kaczyński w tej sprawie TAKŻE – jak najbardziej popiera aborcję, oraz jakieś zapłodnienia lewaków w szklance.
  MAŁO tego. Pan Kaczyński – jak najbardziej – popiera LUDOBÓJSTWO, jakie uprawia farmaceutyczna mafia na polskim Goju, rękami Panów doktorów Mengele – Konstantego Radziwiłła i Marka Posobkiewicza.
  Przypominam, że na dniach Wojewoda poznański przeprowadzi ĆWICZENIA przymusowych ARESZTOWAŃ, w celu „kwarantanny” (i przymusowych „szczepień”) w wydzielonej dzielnicy (Os. Jagiellońskie) (termin celowo nieznany), wraz z nagonką i zamknięciem dwóch osób uchylających się od „szczepienia” i uciekających z terenu OBŁAWY.
  To się dzieje. W ramach Ustawy. W majestacie „PRAWA” (i Sprawiedliwości..).
  Cytuję ogłoszenie w szmatławcu poznańskim:
  „…W Poznaniu odbędą się ćwiczenia na wypadek zagrożenia epidemiologicznego. Ich przeprowadzenie zlecił Wojewoda, w związku z SZERZĄCĄ SIĘ DEZINFORMACJĄ ZE STRONY RUCHU ANTYSZCZEPIONKOWEGO I WZRASTAJĄCĄ LICZBĄ ODMÓW SZCZEPIEŃ. Służby będą ćwiczyć koordynację działań i izolację osób mających potencjalny kontakt z wirusem choroby zakaźnej..” CIACH !..
  Ludzie.. To JUŻ.. To JUŻ się dzieje…To się dzieje OD LAT. OD LAT Ministerstwo „Zdrowia” TRUJE Polakom dzieci, już noworodki.. A trolle, typu „Tomek” ośmieszają ludzi z odrobiną spostrzegawczości i jeszcze mózgiem pomiędzy uszami…
  A my tu o sraniu w banie Prezesa, który tylko się z nas śmieje…

 4. @Marynika9

  20 listopada 2017 at 13:20

  Tak do końca nie jestem przekonana,że ten portal jest prawicowy.Chyba tylko z nazwy.Coś mi tu nie pasuje. Samo szczucie nic nie daje. Jeżeli tak jest to trzeba zebrać podpisy i zgłosić weto .

 5. Tz

  20 listopada 2017 at 14:06

  Hodowla zwierząt futerkowych, podobnie jak ubój rytualny to barbarzyństwo i dobrze byłoby zakazać jednego i drugiego. Moralność tez jest ważna, nie tylko kasa.

 6. Stanley

  21 listopada 2017 at 08:41

  A MOŻE PREZES WYPOWIE SIĘ NA TEMAT UBOJU RYTUALNEGO I RYTUALNYCH MORDÓW ŻYDOWSKICH ?? CIEKAWE, JAKIE MA TUTAJ ZDANIE….O ABORCJI JUZ NIE WSPOMINAMY.
  RUSKIE, NORWEDZY I DUŃCZYCY TYLKO CZEKAJĄ, ABY PRZEJĄĆ OD POLAKÓW PRODUKCJĘ FUTEREK.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra