Z zagranicy

Komuch Martin Schulz znowu pluje – popatrzcie na to, co dzieje się w Polsce

Dziś w Berlinie odbył się zjazd partii SPD. Jej przewodniczący Martin Schulz dużą część przemówienia poświęcił „kwestiom europejskim”.

 

– Ostrzegam przed wzrostem wpływów w Europie sił prawicowych i ultranacjonalistycznych, które chcą zniszczyć Unię Europejską. Popatrzcie na to, co dzieje się w Polsce: nasze wspólne wartości są tam systematyczne podkopywane, a Unia jest niezdolna do przeciwstawienia się temu. Popatrzcie na Węgry. Ten kraj nie tylko odmówił nam solidarności w kryzysie uchodźczym, ale zawiera też daleko idące umowy z Chinami i oddala się coraz bardziej od europejskiej wspólnoty. Jeśli nie zmienimy kursu, jeśli nie wzmocnimy Europy konkretnymi działaniami, to te siły zwyciężą. Musimy zorientować się, jak znaleźć rozwiązania prowadzące do innej, lepszej Europy. (…) SPD przed blisko stu laty wysunęła po raz pierwszy propozycję utworzenia Stanów Zjednoczonych Europy. Taki punkt znalazł się w uchwalonym w 1925 roku Programie Heidelberskim partii. W stulecie programu trzeba zrealizować ten postulat. Chcę, aby powstał europejski traktat konstytucyjny, który stworzy Europę federacyjną. Taki traktat powinien zostać wypracowany przez konwent, w którym uczestniczyć powinny „społeczeństwa obywatelskie i narody. Kraje, które nie przyjmą takiego traktatu, powinny opuścić Wspólnotę – powiedział Martin Schulz.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. gemini

  7 grudnia 2017 at 18:40

  Może „Szulce” zacznie wymieniać te jego „europejskie wartości”? Czyżby należały do nich: pedofilia, homoseksualizm, „drug qeens”,feminizm, gender, „małżeństwa” homoseksualne, mieszanie ras, komunizm, niszczenie chrześcijaństwa,islamizacja czy aborcja??? Jeśli takimi „wartościami” stoi ta „lepsza i poprawniejsza” Europa, to powinniśmy zawczasu od niej się odciąć i wyjść z erokołchozu

  • msn wiadomosci

   7 grudnia 2017 at 19:40

   Kontrowersyjny projekt PiS. Część Polaków będzie musiała to ujawnić.

   • msn wiadomosci

    7 grudnia 2017 at 19:55

    Prawica „ujawnia nagranie z tajnej narady”. Co się za tym kryło? Blogerka wytropiła ciekawy mechanizm. (może to skomentuje prawy)

  • wolna-polska.pl

   7 grudnia 2017 at 20:03

   Raport o sekcie Chojeckiego (atomowego rabina)

 2. matek

  7 grudnia 2017 at 19:21

  A dlaczego ciągle trzymacie nagłówek „Jarosław Kaczyński nie żyje” ? Znowu atak hackerów ?

 3. Stefan

  7 grudnia 2017 at 19:29

  Nie pokazujcie tej gęby potomka nazisty lub hitlerowca.

 4. Soroka

  7 grudnia 2017 at 20:12

  Heil panowie!

 5. Marian

  7 grudnia 2017 at 20:19

  Głupi jak szulc.

 6. Poklos

  8 grudnia 2017 at 11:05

  Szulze w swej glupocie pokazuje ze zamodzielnosc ekonomiczna swasalizowanych panstw „satelit”takich jak Wegry czy Polska jest zakazana. Te twory Maja byc kompletnie uzaleznione od Niemiec i Maja miec charakter tanich montowni oraz rynku odbiorcow. Zmasowany atak tymermansow,szulcow i innych masonow frankfurtstkiego Centrum przy banku EU jest czescia dlugofalowej polityki.
  To grylowanie Polski, Wegier oraz innych nieposlusznych wasali bedzie trwalo i bedzie rodzilo konflikty. Wlaczenie Polski i Wegier np. do Uni monetarnej zalatwilo by cala sprawe za jednym zamachem.

 7. Kowalski

  8 grudnia 2017 at 16:46

  Następca Adolfa hitlera,mały gruby konus bez matury dotknięty choroba alkoholowa ,opowiada sie o nim ze po pijaku zdarzało mu sie strzelać do swojego odbicia w lustrze krzycząc :paskudny Żyd!!!,sprawia wrażenie niepoczytalnego ,replika wodza hitlera

 8. fakt prawdziwy (?)

  9 grudnia 2017 at 13:15

  Na tej fotografii widać wyraźnie, że pan Marcin Szulc z niemieckiej SPD „HAJLUJE”! Czy jakieś organy publiczne i organizacje zajmujące się wykrywaniem i ściganiem propagowania nazizmu, faszyzmu, hitleryzmu i innych „izmów’ zajmą się tą zbrodnią, jak swego czasu Korwinem oraz znakami na Marszu Niepodległości? To powinno być zgłoszone oficjalnie przez polski wymiar sprawiedliwości do europejskich prokuratur i sądów. Czy ktokolwiek to widzi i COŚ z tym zrobi?

 9. Seff

  9 grudnia 2017 at 16:50

  Szulc koniec twojej UE jest już bliski. Ręce precz od Polski i Węgier

 10. renegeate

  11 grudnia 2017 at 10:49

  jak wytrzymac jeszcze dwa lata lewactwa w UE ?

 11. renegeate

  11 grudnia 2017 at 10:51

  PO&Nowoczesna ze swoim skrzydłami ulicznymi KOD i Ubywatele RP prą do wojny domowej ! robia to oczywiście świadomie. Trudno im sie żyje za gołe pensje.

 12. Stan

  11 grudnia 2017 at 21:05

  To potomek nazisty lub hitlerowca.Precz .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra