Z kraju

Rafał Ziemkiewicz – Należy odebrać koncesje TVN za antypolską działalność

Na portalu Interia pl ukazał się artykuł Rafała Ziemkiewicza „Nie załkam po TVN-ie” w którym publicysta opowiedział się za odebraniem koncesji TVN za antypolską działalność tej stacji telewizyjnej.

Odnosząc się do kary nałożonej „przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji na TVN za stronnicze relacjonowanie przez TVN-24 zeszłorocznego” puczu groteskowej opozycji, publicysta przypomniał, że „TVN może odwołać się od niej, przedstawiając swoje racje, najpierw do samej KRRiTV, a jeśli z jej decyzji będzie niezadowolona – do sądu”.

Oceniając krytyków mających za złe ukaranie TVN, publicysta stwierdził, że „zupełnie się z tym jazgotem nie zgadza”. W opinii Rafała Ziemkiewicza „wściekłość zdaje się budzić sam fakt, że KRRiTV ocenia, czy nadawca postępuje zgodnie z koncesją i nakłada kary”.

Te wściekłość, jest zdaniem Rafała Ziemkiewicza absolutnie nieuzasadniona. Według publicysty „KRRiTV nakładała rozmaite kary na rozmaite media elektroniczne wielokrotnie. Nie tylko za bluzgi czy poniżanie na antenie (…), reklamy alkoholu w nieprzepisowym czasie i temu podobne. W początkach roku 2014 nałożyła na przykład karę na telewizję „Trwam” za rzekomo nierzetelne relacjonowanie Marszu Niepodległości – zdaniem ówczesnego składu Rady, „Trwam” nie potępiła bowiem należycie spalenia tęczy na placu Zbawiciela (…) protestów” ze strony dzisiejszej groteskowej opozycji „nie było. Jak wiadomo, hipokryzja to drugie imię „salonu” III RP.”

Zdaniem Rafała Zienkiewicza „karę nałożył zgodnie z obowiązującymi od dawna procedurami uprawniony do tego organ, który jest całkowicie niezależny od rządu, więc łączenie jej z nowym premierem (co robi na przykład rzeczony TVN) jest zwykłym oszustwem. Owszem, suma 1,5 miliona może wydać się szokująca – w wypadku TV Trwam kara (nota bene, ostatecznie nie zatwierdzona przez sąd) wynosiła 50 tysięcy złotych – ale te kwoty wynikają z przewidzianych prawem „widełek”. Jak mawiali nasi przodkowie, „wedle stawu grobla” – dla takiego giganta jak TVN te 1,5 bańki to jeden promil (promil!) rocznych przychodów”. Jak przypomina publicysta takie przepisy uchwalił SLD.

Według Rafała Ziemkiewicza „w dzisiejszych realiach całkowicie wyjęte spod kontroli państwa media elektroniczne to coś takiego, jak istniejące w dawnych czasach prywatne armie, tworzone przez magnatów i wykorzystywane do prywatnych wojen”.

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza „za pomocą takich mediów, jak grupa TVN, można kreować społeczne nastroje – niekiedy w sposób całkowicie oderwany od rzeczywistości. Można rozpętać histerię, choć nic się nie dzieje (…), można też wtedy, gdy społeczeństwo ma realne powody do zaniepokojenia, odwracać jego uwagę i usypiać je „wrzutkami”. Kto ciekaw, niech zapozna się z przypadkiem klinicznym – jak wolne, prywatne media rozpętały wojnę domową i ludobójstwo w Ruandzie. Bo to właśnie medialne szczucie popchnęło Hutu i Tutsi (…) do wzajemnej nienawiści, która skończyła się rzezią”.

W opinii Rafała Ziemkiewicza „TVN jest narzędziem polityki „bujania” polską łodzią, manipuluje emocjami i chwilami jej przekaz nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem ani publicystyką, jest czystą propagandą, obliczoną na wprawienie poddanych praniu mózgu widzów w histerię i skłonienie do określonych zachowań. Produkowanie fejk-niusów, dobór komentatorów, a także późniejsze manipulowanie kontentem w internecie nie pozostawia co do tego wątpliwości”.

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza jakby nie było TVN to Rosja musiała by go go wymyślić, by móc skutecznie destabilizować sytuacje w Polsce i skłócać Polaków. Dla publicysty nie ma znaczenia, że TVN należy do amerykańskiego kapitału (tych, dla których ma to znaczenie Rafał Ziemkiewicz uznał ludzi o mentalności postkolonialnej odczuwających nabożny stosunek do władz kolonialnych).

Rafał Ziemkiewicz uważa, że walka z taką antypolską działalnością mediów to „kwestia stabilności państwa, bezpieczeństwa publicznego. Fakt, że stacji uporczywie agitującej przeciwko państwu polskiemu i jego organom (tak, taki jest przecież ogólny przekaz TVN – posunięty aż do delegitymizowania państwa, wyniku wyborów i konstytucyjnego porządku) przewidziana do tego instytucja w sposób zgodny z prawem, przy istniejącej procedurze odwoławczej, odważyła się wymierzyć lekkiego prztyczka, nie może być w żaden sposób uważany za powód do alarmu. Mnie osobiście bardziej niepokoi, że to tylko prztyczek i że trzeba było czekać nań tak długo. Gdyby to ode mnie zależało, w sądzie leżałby już wniosek nie o jakieś tam mniejsze czy większe kary, ale o cofnięcie TVN-owi koncesji”.

Opracował Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

27 komentarzy

27 Komentarzy

 1. Soroka

  22 grudnia 2017 at 10:33

  Powinno się jedynie zadbać o to, aby media nie były zmonopolizowane.
  Gdyby Polacy mieli olej w głowach, to nie oglądaliby tefałenowskiego szamba. Oglądalność tej kloaki jest wskaźnikiem prawdy o poziomie mądrości Polaków.
  Jeżeli pan Ziemkiewicz chce, aby tego syfu ludzie nie oglądali, to niech uczy Polaków mądrości, ale chyba najpierw sam musiałby zmądrzeć.

 2. prawo

  22 grudnia 2017 at 12:03

  Ten twór TVN nie powinna się nigdy pojawić. Pojawienie się jest wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i NKWD/WSI.

  • stary

   22 grudnia 2017 at 13:04

   O ile ja wiem, to w Jałcie, Poczdamie i Teheranie dogadywał się pewien Gruzin nie z Ruskimi ale z Amerykanami, Anglikami, Francuzami.

   • michu

    22 grudnia 2017 at 14:03

    To prawda. I tam ustalili że zajmą się nami sowieci, którzy zainstalowali tu swoich ludzi, którzy do dziś rządzą.

    • prawo

     22 grudnia 2017 at 17:16

     Dziękuję za wsparcie. „stary” aż się zkasztani ze złości.
     A tak na poważnie to życzę Tobie niech Boża Dziecina rozpromienia swoim blaskiem Twoje życie, dodaje sił i ufności, otacza opieką i spełnia marzenia.
     Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!
     Z najlepszymi życzeniami i modlitwą

    • rojo

     22 grudnia 2017 at 19:27

     Masz na myśli PIS? Bo to PIS (czyli Kaczyński, Macierewicz Szydło i spółka) teraz rządzi.

    • rojo

     22 grudnia 2017 at 19:28

     Masz na myśli PIS? Bo to PIS (czyli Kaczyński, Macierewicz Szydło i spółka) teraz rządzi

    • rojo

     22 grudnia 2017 at 19:30

     Czyli PIS? Bo to PIS (czyli Kaczyński, Macierewicz Szydło i spółka) teraz rządzi.

     • michu

      22 grudnia 2017 at 20:19

      W wielu segmentach nie rządzi. Aktualnie rządzących ogranicza niepisana (przynajmniej oficjalnie) konstytucja okrągłego stolca. A to oznacza, że sowieckich kolaborantów i postkomunistów nie może spotkać nic złego.

 3. michu

  22 grudnia 2017 at 12:08

  Wiadomo, że należy odebrać i wiadomo, że nikt tego nie zrobi. Na gadaniu o tym, że należy można zbić jakiś kapitał polityczny, bo gadanie nic nie kosztuje. Na pewno nikt się nie odważy tego zrealizować, ani podjąć w tym kierunku jakiekolwiek kroki, które mogłyby naprawdę zagrozić tvnowi.

 4. t-n

  22 grudnia 2017 at 13:44

  Nikt nie odbierze. Podobnie jak medalu grossowi. Przywilejów Sierakowskiemu,jego Krytyce czy sprowadzonym niegdyś lewako- faszystom z d. NRD. Ani Hartmanowi ani Kramkowi i wszystkim innym podobnym postaciom . Oni są regulaminowo, trwalej niż konstytucyjnie, wpisani w byt III-ciej okrągłostołowej i w jej powolne przepoczwarzanie w coś co Polski przypominać nie będzie.

 5. ironia

  22 grudnia 2017 at 22:44

  Głosi to ten, co sam wydał antypolską książkę. Prawicowcy są tak samo zwariowani jak lewacy.

  • michu

   23 grudnia 2017 at 09:19

   Trza patrzeć co kto robi a nie na kogo jest kreowany przez media. W końcu sztucznie hodowana prawica też istnieje.

 6. wiesscar

  23 grudnia 2017 at 13:32

  „Fakty” TVN nakrecaja atmosfere niecheci do Polakow. Za to zawsze chwala Żydów. Wniosek: widocznie pracuja tam antypolscy Żydzi. Stacji TVN24 nie mam.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra