Z zagranicy

Zmarł Stephen Hawking

W środę w wieku 76 lat zmarł znany astrofizyk Stephen Hawking. Jednym z jego największych osiągnięć stała się kwantowa teoria ciążenia, był również autorem książki ,,Krótka historia czasu”.

Prywatnie Hawking miał troje dzieci i żonę, z którą rozwiódł się w latach 90 wskutek różnic światopoglądowych (był zadeklarowanym agnostykiem, choć podczas rozprawy rozwodowej jego pierwsza żona mówiła, że jest ateistą), wkrótce też wziął ślub po raz drugi.
Słynął z poczucia humoru, był także aktorem – amatorem, wystąpił między innymi jako swój hologram w serialu „Star Trek: Następne pokolenie”, a także w serialach animowanych ,,Simpsonowie”  oraz ,,Futurama”.

Gdy zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne dawano mu kilka lat życia. Z chorobą przeżył 50 lat.

Źródło: wp.pl, The Guardian

Fot. Pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. Masław

  14 marca 2018 at 09:13

  On już wie, że zmarnował sobie życie wieczne.

  • margeritta

   14 marca 2018 at 09:25

   Nie zmarnował.

   • prawo

    14 marca 2018 at 13:27

    Życie bez Boga jest ślepym zaułkiem. Bez Boga ni do proga jak mawiali przodkowie Sarmaci. Tak wygląda współczesny świat. Bez Boga, bez Jego praw. I to ciągłe zastanawianie się nad wydumanymi problemami zboczeńców. Następne pociągnięcie Pana będzie straszne. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.
    Biedny człowiek. Zdrowaś Maryjo…

    • trasz

     14 marca 2018 at 19:21

     Religia jest właśnie ciągłym zastanawianiem się nad wydumanymi problemami zboczeńców.

    • Poczytaj mi Panie

     15 marca 2018 at 21:03

     Właśnie takie komentarze świadczą o chorobie w kościele katolickim.
     Jakim jesteś chrześcijaninem, skoro piszesz brednie sprzeczne z Nowym Testamentem?
     Nie wiara jest gwarantem zbawienia lecz postępowanie wobec bliźniego.

     • Soplica

      15 marca 2018 at 23:03

      To ciekawe. To jakiś nowy prąd myślowy czy co?

     • Soplica

      15 marca 2018 at 23:06

      …Kto wierzy we mnie,choćby i umarł żyć będzie wiecznie…

     • Soplica

      15 marca 2018 at 23:08

      … idź i nie grzesz więcej …

 2. Hania

  14 marca 2018 at 11:20

  Nooo cóż…
  Słowa potwierdzają, że jednak był ateistą

  „Uczony przekonuje, że światowy rząd mógłby ocalić ludzkość przed zagładą i nadzorowałby np. rozwój sztucznej inteligencji. W 2015 roku Hawking ostrzegł, że SI z całą pewnością będzie miała wpływ na naszą cywilizację, lecz tylko i wyłącznie od nas zależy, czy będzie to wpływ pozytywny czy wręcz przeciwnie.

  Z dotychczasowych wypowiedzi Hawkinga wynika, że ludzkości zagrażają: inwazja obcych, sztuczna inteligencja, wojna nuklearna oraz my sami. W innym wywiadzie uczony przekonywał, że Ziemia prędzej czy później stanie się dla nas nieprzyjazna i powinniśmy emigrować na inną planetę, jeśli chcemy zapewnić sobie w przyszłości przetrwanie.

  Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/technauka/news-stephen-hawking-uwaza-ze-ludzkosc-potrzebuje-rzadu-swiatoweg,nId,2367840#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 3. michu

  14 marca 2018 at 13:41

  Teraz już wie jak jest naprawdę ;). Pewnie jest wkurzony (najdelikatniej rzecz ujmując) na tych co mogli go doprowadzić do prawdziwej wiary a nie uczynili tego.

  • nicholai

   14 marca 2018 at 14:54

   A skad wiecie czy w ostatnich chwilach zycia sie nie nawrocil? Wiara jest łaska daną od Boga. Ostatnie chwile zycia to tak intymna relacja z Bogiem ze nikt z nas nie wie kto sie nawricil a kto nie. Z Bogiem!

   • michu

    14 marca 2018 at 21:18

    Równie dobrze nie wiemy czy ludzie pobożni (z wyjątkiem kanonizowanych) w ostatnich chwilach życia się odwrócili… a i tak byłby niezadowolony, Hawking że mogli go doprowadzić wcześniej do prawdziwej wiary 🙂

 4. tomek

  14 marca 2018 at 13:53

  A kim on był teoretykiem niebytu?

 5. Soplica

  14 marca 2018 at 16:37

  Według słów i czynów sam siebie wykluczył z grupy zbawionych ale życie trwa do ostatniego tchnienia i kto wie co w jego duszy się działo w tej ostatniej chwili … może był tym najemnikiem z za piętnaście dwunasta? Jedno jest pewne: on już zna Prawdę i jego dyrdymały już się nie liczą.

 6. jac

  14 marca 2018 at 19:20

  Wbrew teoriom tych, którzy chcą zabijać chorych w każdym stadium życia, był dowodem na to, że nawet tak ciężko i nieuleczalnie chory człowiek potrafi wybijać się ponad innych.

 7. Dick

  14 marca 2018 at 20:32

  Wielki człowiek.
  Uważam, że na tamtym świecie nie jest najważniejsze, w co człowiek wierzył.
  Ale jakim był człowiekiem. Dla innych ludzi.

  Prócz tego że był wielkim naukowcem, był dobrym człowiekiem…

  • Marian

   14 marca 2018 at 22:40

   Tak sobie myślę, że on już jest na uczcie u lucyfera. Ateistą, to sobie może być wiejski parobek, któremu zrobiono wodę z mózgu. Naukowiec tej klasy jest albo lucyferianinem, albo świętym. Obstawiam to pierwsze.

   • Marian

    14 marca 2018 at 22:43

    Bo gdyby był świętym, to nie zrobił by takiej kariery.
    Chociaż z drugiej strony, jeśli Hitler i Stalin przed śmiercią się nawrócili, to dlaczego nie Hawking. Jakieś tam prawdopodobieństwo pewnie istnieje.

    • Dick

     14 marca 2018 at 22:50

     On już wycierpiał swoje za życia.

     Czyż nie?

     Nikomu bym tego nie życzył.

     • Marian

      15 marca 2018 at 06:31

      Zwierzęta też cierpią, ale czy coś z tego wynika. Bandyci też cierpią, ale czy przez to stają się aniołkami. Nie każde cierpienie ma sens… niektóre cierpienia są bez sensu, zwłaszcza, gdy wynikają z pychy.

     • Marian

      15 marca 2018 at 06:34

      Powiem inaczej: wprawdzie wszyscy ludzie cierpią, ale nie wszyscy z sensem, podobnie jak wszyscy się starzeją, ale nie wszyscy zostają mędrcami na starość – niektórzy (a może większość) umierają jako głupcy.

     • Soplica

      15 marca 2018 at 11:50

      Problemem człowieka nie jest cierpienie ale znalezienie sensu tego cierpienia. Nie widząc sensu, ludzie się buntują, szukają winnego i obarczają innych za coś czego nie rozumieją. Ale to już wyższa szkoła jazdy i nie dla każdego zrozumiała. Tamten nieszczęśnik miał podwójną broń: intelekt i … cierpienie. Używał głównie intelektu i niewiele z tego wynikło.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra