Włosi uratowali 130 tys. nienarodzonych dzieci

0
0
0
/

Włoski Ośrodek Pomocy Życiu uratował 130 tys. istnień ludzkich. Ośrodek jest inicjatywą młodych, związanych z Kościołem, pracowników służby zdrowia. Powstał on w 1975 roku jako przeciwwaga dla lansowanej w tamtym czasie aborcji. Tym samym stał się konkretnym wsparciem dla Ruchu dla Życia.


Obecnie, we Włoszech, działa ponad 300 tego rodzaju instytucji. Wychodzą one naprzeciw problemowi tzw. trudnych bądź niechcianych ciąż. Ośrodki Pomocy Życiu wspierają młode matki, towarzysząc im w okresie ciąży i pomagając w opiece nad noworodkami.

Ostatnio kolejnym zadaniem, jakie stanęło przed Ośrodkiem Pomocy Życiu, jest pomoc ciężarnym imigrantkom - nielegalnym bądź pochodzącym z biednych krajów.

O sukcesach wolontariuszy z Ośrodków Pomocy Życiu przypomniano podczas krajowej konferencji, która odbyła się we Florencji.

Nawiązując do ostatnich zadań, jakich podjęli się pracownicy służby zdrowia, prelegenci podkreśli, że poczęte życie nie ma narodowości, a każde dziecko zabite w łonie matki to strata nie tylko dla danego kraju, ale dla całej ludzkości.

Przypomniano ponadto ważne znaczenie, jakie dla obrony życia ma niedawne orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, zabraniającego w krajach Unii Europejskiej patentowania komórek macierzystych, których pozyskanie wiąże się z niszczeniem embrionu.

Ze szczególnym aplauzem spotkał się postulat wprowadzenia poważnego studium bioetyki do programu formacji kapłańskiej w seminariach.

Agata Bruchwald
Źródło: pro-life.pl
fot. sxc.hu

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną