Z kraju

PiS przeciera drogi do głębszych reform

Jakby nie oceniać pomysłów reform PiS-u, zwłaszcza detalów tych projektów, jedno trzeba powiedzieć – jest to przetarcie drogi tym, którzy będą chcieli odrzucić paradygmat III RP.

Reforma sądownictwa pokazuje, jak wielką histerię wywołuje w „elytach” III RP sama próba naruszenia systemu stworzonego przez komunistów i narzuconego nam przy okrągłym stole. To zrozumiałe, ale dlaczego histeria jest też za naszą zachodnią granicą, zwłaszcza w Brukseli?

Nasza „groteskowa opozycja”, według określenia jednych, czy raczej niebezpieczna V kolumna i Targowica, donosi na własne państwo i niewątpliwie „zagranica” to obok „ulicy”, która się nie sprawdziła, ich jedyny plan powrotu do władzy. Stąd też zainteresowanie brukselskich urzędników, którzy naciskani zewsząd interesują się tym tematem.

To wyjaśnienie jednak nie wystarcza. Co ich obchodzą sądy w Polsce? Pewnie, jest to pewien temat zastępczy dla prawdziwych problemów, ale i to jest pełna odpowiedź.

Wydaje się, że najważniejsze powód jest inny – unijne „elyty” obawiają się, że Polska da przykład, że można wyjść z patologii, robić coś nie pod dyktat, iść własną drogą. Jeśli nawet reformy PiS-u są niewystarczające i często są nieprzemyślane to jednak pokazują, że układ nie jest nienaruszalny. Jednocześnie obnażają metody walki tych, którzy bronią tego układu.

Wszyscy następcy PiS-u będą już wiedzieli z czym się spotkają, kiedy będą chcieli dotknąć sądów, antypolskich kłamstw i innych kwestii. Będą się mogli do tych reform lepiej przygotować, choćby poprzez tworzenie właściwszych uzasadnień, znalezienie odpowiednio wcześniej sojuszników, stworzenie procedur które uniemożliwią bunt urzędników, sędziów i przedstawicieli innych zawodów.

Za to można być wdzięcznym PiS-owi. Wierzę, że już teraz są w różnych środowiskach prawicowych przygotowywane analizy bieżących wydarzeń, które darzą narzędzie przyszłym reformatorom polskiego państwa.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. Dariusz M

  7 lipca 2018 at 11:17

  Autor jest optymistą. Moim zdaniem PiS tak jak i PO to partie postkomunistyczne pilnujące ustaleń Okrągłego Stołu. PiS wymienia osobników z PO na swoich. Na tym głównie polegają reformy tej partii. PiS udaje jednak patriotów, dlatego jest zwalczany przez komunistów z UE, którzy chcą zbudować z Europy jedno państwo. PiSem opiekują się Amerykanie i Żydzi. PO pracuje na rzecz Niemiec. Stąd też walka o to który obcy będzie rządził Polską.

  • michu

   7 lipca 2018 at 12:57

   Mało tego partie te pilnują (zgodnie) by nie było dla nich alternatywy. Gdyby nie cenzura na prawy. pl (chociaż i tak jakieś 70% wolności słowa tu jest), można by napisać w tym temacie o wiele więcej ;).

 2. Marian

  7 lipca 2018 at 14:41

  Ponieważ niegrzecznie byłoby podejrzewać, że autor jest niedorozwiniętym frajerem, więc zapewne uważa za takich swoich czytelników.

 3. nicholai

  7 lipca 2018 at 14:46

  Pis wywaza drzwi ktore na pewno wykorzysta wladza ktora po nich przejmie wladze aby im dokopac. I nie daj Panie Boze zeby to byla lewica. Wykorzystaja wszystko to co Pis robi teraz bo jak raz sie dalo to i dlaczego drugi raz nie.Pis jest albo bardzo krotkowzroczne albo bardzo aroganckie. I pomimo ze te wszystkie zmiany sa potrzebne to metody tworza same precedensy na ktore ktos w przyszlosci sie powola.

 4. Niklot

  7 lipca 2018 at 14:54

  I wychodzi szydło. Krajski to PiSiacki propagandysta. PiS niczego nie reformuje. Nie narusza istoty systemu. Po prostu, chce obsadzić stołki swoimi.
  A to przysłanianie kompromitacji w kwestii ustawy o IPN, staje się coraz bardziej żałosne. gdzie jest Polska Fundacja Narodowa, żyjąca z naszych pieniędzy, a której urzędasy tylko pierdzą w stołki?
  PiSdzielce nie przywracają normalnego trójpodziału władzy. Bo jak to jest, że ustawę o IPN wrzuca do sejmu władza wykonawcza? 3 razy w historii tylko szybciej nad czymś procedowano: sejm niemy, I sejm rozbiorowy, II sejm rozbiorowy. Ale ludzie nie znają historii swojego państwa nawet.

 5. m

  7 lipca 2018 at 14:55

  Aleksander Ścios, 9 maja 2016:
  Każdy, kto świadomie przeżył ostatnie osiem lat wie, że rządy PO-PSL były największym nieszczęściem, jakie dotknęło Polaków od czasu magdalenkowego szalbierstwa. Nie tylko z uwagi na rozliczne akty zaprzaństwa, zamach smoleński i skutki zbliżenia z kremlowskimi bandytami, ale z powodu ogromu przestępstw, afer i pospolitych niegodziwości, jakich dopuszczali się przedstawiciele tego reżimu.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2016/05/spektakl-demokracji-iii-rp-czy-ostatnia.html#more

 6. m

  7 lipca 2018 at 14:55

  Aleksander Ścios, 9 maja 2016:
  Przez długie osiem lat mój kraj był pustoszony przez grupę regresywnych, prymitywnych typów, powiązanych wspólnotą kłamstwa i nienawiści, a niemal każdy dzień przynosił wiedzę o kolejnych aktach podłości i nadużywania prawa.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2016/05/spektakl-demokracji-iii-rp-czy-ostatnia.html#more

 7. m

  7 lipca 2018 at 14:56

  Aleksander Ścios, 9 maja 2016:
  Nie były to pojedyncze incydenty, ale planowe i konsekwentne działania mające na celu represjonowanie obywateli i budowę państwa policyjnego.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2016/05/spektakl-demokracji-iii-rp-czy-ostatnia.html#more

  • Kwal

   7 lipca 2018 at 21:37

   „m”…nie pleć głupot ! PIS – uary robią dokładnie to samo tylko bardziej bezczelnie…

 8. JSM

  7 lipca 2018 at 16:48

  Detali – kretynie – a nie detalów!

 9. marju73

  7 lipca 2018 at 20:17

  Pisożydy nic nie chcą zmienić.Wręcz przeciwnie.

 10. finka

  7 lipca 2018 at 21:40

  DETALI a nie DETALÓW, PiS zapiszał się tydzień temu jako ten,który utopił polski parlamentaryzm i ściągnął hańbę na Polskę, napluł na groby tych, którzy ratowali Zydów w czasie II WŚ. Teraz obowiązuje jedna wersja zakłamanej historii o holokauście. I trzeba naiwności albo głupoty, żeby oczekiwać, że ten rząd zrobi cos dobrego dla kraju.

 11. West

  7 lipca 2018 at 23:59

  Jakież to wiekopomne reformy? Obsadzenie swoimi ludźmi mediów, spółek, urzędów i sądów? Dać to może kolejną kadencję, ale Polski do przodu nie pchnie. Wręcz przeciwnie. Coraz większy socjalizm skończy się jak zawsze.

 12. Czesław

  8 lipca 2018 at 06:38

  Można mieć wiele zastrzeżeń do PiS-u ale za reformę sądów należy pochwalić, bo bez tego nie były by możliwe dalsze zmiany. A pedalski „zachód” uznał by naszą „praworządność” za wzór dla całego świata pod warunkiem że na czele tzw. „marszu równości” poszli by : prezydent Duda, premier Morawiecki, naczelnik Kaczyński a do tego o.T.Rydzyk. I o to w tym wszystkim chodzi.

 13. halina

  8 lipca 2018 at 12:03

  Tytuł brzmi prowokacyjnie, więc kliknęłam. I się zawiodłam, bo tytuł jest na poważnie, niestety.

 14. JARO

  8 lipca 2018 at 13:06

  „PiS przeciera drogi do głębszych reform” – czy na pewno? wg mnie robi to w sposób komiczny (raczej tragiczny) – a mianowicie, opisując to barwnie, powiem, że wygląda to tak, jakby Jarek wziął krótkie spodenki od Romka i je sobie założył – i to ma być ta „głębia reform”? raczej tragedia w komizmie, bo są one i tak za długie; pewnie to powoduje potykanie się o nogawki i plątanie w sznurówki od butów (nie piszę własnych, bo na te trzeba zarobić normalnie, a nie z podatków całe życie); poza tym „padgatowka” przygotowana w sposób fatalny, powoduje fatalne skutki; czego doświadczamy; a poza tym w mafii ustalenia obowiązują niezależnie od sytuacji chwilowej; za złamanie ich jest tylko jedna kara; kara, której oficjalnie tak bardzo brakuje w Polsce, a którą dostawało się za morderstwo, dezercję i szpiegowanie dla obcych; (wyjaśnienie – mafia, to inaczej, w tym przypadku, „banda czworga okrągłostołowa”; można dodać – (obecnie z przystawkami));

 15. klioes vel pislamista

  8 lipca 2018 at 17:10

  Państwo prawa Macarosława
  czyli
  Ideał wolności, równości i braterstwa
  dedykuję Suwerenowi z ndie.pl

  Dzikie obozowiska – ideałowi bliska
  Wolności jest już Francja! Przybyszów elegancja
  To ideał równości. A pożary przez „gości”
  Wzniecone, doktrynerstwo niech uzna za braterstwo!  Płonie Nantes.
  Adieu France!

  https://ndie.pl/czwarty-dzien-zamieszek-w-nantes-francuskie-miasto-w-ogniu/

 16. Pingback: 3n9ct5mwn9cwntctvbyb3vebce

 17. Rafał

  2 grudnia 2018 at 00:53

  Widzę, że na tym portalu wylewa się szambo, może prowokuje je treść artykułów. Nie biorę udziału w dyskusji na takim poziomie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra