Kultura i historia

Janusz Korwin Mikke: Mój stryj dowodził pułkiem w bitwie nad Bzurą [WYWIAD]

Janusz Korwin Mikke portalowi Prawy opowiedział o swoich przodkach. Wspomniał także o Żelaznej Damie – Margaret Tatcher. Zachęcamy do przeczytania szczerego wywiadu.

fot. screen YouTube

Rzadko kiedy wypowiada się Pan na temat swoich młodzieńczych lat. Zapytam, więc: jak wspomina Pan swoje dzieciństwo?

Swoje dzieciństwo wspominam całkiem dobrze. Wychowywała mnie babcia i ojciec, którzy nauczyli mnie bardzo wiele. Jak miałem dwa lata moja mama zginęła w Powstaniu Warszawskim.

Co Pan sądzi na temat Powstania Warszawskiego?

Powstanie Warszawskie było nie tylko tragedią ogólną, ale było również powodem, dla którego komuna wygrała w Polsce.  Wyginęli niepokorni – a ponadto rząd londyński stracił zaufanie ludzi, bo kiedy ogłoszono powstanie doszło do klęski, bo ludzie zaczęli wierzyć komunistom.

Miał Pan w rodzinie również wielu walecznych ludzi.

Tak, np. mój stryj Tadeusz Mikke, który dowodził pułkiem m.in. w bitwie nad Bzurą. Stryj Jerzy był lotnikiem w Anglii. Moją dalszą rodziną był także Helmuth von Mücke, był oficerem Kaiserliche Marine, marynarki wojennej Cesarstwa Niemieckiego, na początku XX wieku i pierwszej wojny światowej. Niedługo ukaże się dosyć obszerny artykuł na jego temat, o czym będę informował.

Znał Pan także wiele bardzo znanych osób była to np. Margaret Tatcher? Jaką była osobą, jak ją Pan postrzega?

Z Małgorzatą Thatcherową spotkałem się kilka razy. Była wspaniałym politykiem. Polska, a także Europa potrzebuje takich silnych przywódców, którzy będą przeprowadzać takie reformy, które będą dobre dla przyszłych pokoleń.

No tak teraz w Europie ciągle słyszymy o zamachach, z którymi rząd nie potrafi sobie poradzić. Myśli Pan, że Europejczycy jeszcze się obudzą?

Myślę, że tak, w niektórych krajach może być już jednak za późno. Europejczycy wyparli się swoich wartości i tradycji, a muzułmanie nie i w tym muzułmanie są od nas lepsi – dzięki temu mają przewagę. My wyparliśmy się praktycznie wszystkich zasad naszej cywilizacji.

Co by Pan zrobił, żeby poradzić sobie ze wszystkimi problemami, które w ostatnim czasie „dopadły” Europę?

Przede wszystkim zlikwidowałbym zasiłki i przyjmował do kraju tylko te osoby, które chcą u nas pracować. Zasiłkom mówię kategorycznie – nie!

Rozmawiała: Agnieszka Malinowska, Prawy.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

27 komentarzy

27 Komentarzy

 1. Teodor

  1 września 2018 at 18:07

  Pan Korwin Mikke miał wspaniałych przodków.Ma rację co do zasiłków,a zwłaszcza do rozdawnictwa naszych pieniędzy dla Ukraińców,potencjalnych terrorystów.To co wyrabia w tym zakresie PIS to wyjątkowy skandal.

  • GG.

   2 września 2018 at 00:18

   .
   Niezależnie od kwestii przodków, Korwin-Mikke chciał oddawać majątki Żydom i prywatyzować lasy państwowe, więc sam „wspaniały” nie jest.
   .
   Zob.: Jan Kobylański USOPAŁ namaszcza Janusza Korwina-Mikke na urząd Prezydenta Polski
   https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2015/03/02/jan-kobylanski-usopal-namszcza-janusza-korwina-mikke-na-urzad-prezydenta-polski/ (02.03.2015).
   .
   Polacy-Słowianie nie powinni go popierać.
   .
   .

   • Newton

    2 września 2018 at 21:42

    Słowianofilstwo, jako ruch polityczny dawało się przez długi czas pogodzić z polskim patriotyzmem i polską racją stanu i dążeniami imperialnymi. Tak mniej więcej do II połowy XVII w. Później słowianofilstwo to już tylko działanie na rzecz imperialnych dążeń Rosji.

    • GG.

     2 września 2018 at 23:40

     Pan myli słowianofilstwo z byciem Słowianinem, z DZISIEJSZĄ tożsamością słowiańską.
     .
     Polacy-Słowianie to fakt, choć może być to także ruch.
     .
     .

 2. Marian

  1 września 2018 at 20:02

  Mimo wszystko uważam, że temu panu dobrze by zrobiło życiowe doświadczenie dwóch lat pracy przy obsłudze betoniarki. Niestety, teraz już chyba za późno. Zaimpregnowany we własnej pysze. Uwodzi studentów 1. roku tymi swoimi bajeczkami, a sam nie rozumie podstawowych mechanizmów rządzących światem, w tym także i ekonomią…
  Może się mylę, ale wyczuwam w postawie i poglądach tego pana jakąś radykalną pogardę dla innych ludzi.

  • wolność

   1 września 2018 at 20:19

   Pewnie jak Pol Pot chciałbyś inteligencję zapędzić do fizycznej pracy.
   Nie masz się do czego przyczepić to farmazonisz.
   Nie kompromituj się człowieku, bo Korwin w ryj też dać potrafi, tak że wszystkie zęby lecą,
   100% sekciarzu z POPIS-u.

   • Marian

    1 września 2018 at 20:43

    Że „dać w ryj potrafi”, to wierzę. Myślę, że jego wielbiciele też potrafią „dać w ryj”, zupełnie jak wielbiciele pewnego wąsatego przed wojną. „Dawanie w ryj” ma swoją tradycję. Niemniej moi przodkowie preferowali szable.
    Coś w tym stylu: https://www.youtube.com/watch?v=A-uy4UpjCEg
    albo to:

   • Wyatt

    8 września 2018 at 10:21

    Jak Korwin jest przedstawicielem „inteligencji” to czas umierać, z taką „inteligencją” Polska daleko nie zajedzie

    • detox

     8 września 2018 at 16:10

     Pochwal się geniuszu co w życiu osiągnąłeś skoro tak ochoczo rozstawiasz Korwina po kątach. Podaj wycinek swojego bogatego dorobku, bo coś mi zalatujesz neosanacją.

  • ...

   1 września 2018 at 20:42

   W zeszłym roku FOR opublikował badania dotyczące wiedzy ekonomicznej elektoratów poszczególnych partii w Polsce. Największą wiedzą jak zwykle wykazał się elektorat partii JKM – to tyle, jeżeli chodzi o opowiadania bajeczek przez różnych polskojęzycznych sowieckich Marianów, którzy podczas machania łopatą odkryli mechanizmy rządzące światem…

   • PISIS

    1 września 2018 at 21:35

    Właśnie otrzymałeś od sekty nominację na „ruskiego NadTrolla”.

   • Wyatt

    8 września 2018 at 10:29

    Większość elektoratu JKM nie jest nawet doświadczona życiowo, regułki z neta każdy może wydukać, ale ekonomia nie może być dogmatyczna to po pierwsze, po drugie ekonomia nie powinna być rzeczą absolutną i nie powinna wyłącznie stawiać na zysk finansowy, po trzecie chętnie widziałbym tą korwinowską gimbazę zap!erda|ającą kilkanaście godzin przy maszynie za ochłapy, libertariański kapitalizm rządzi! Zaraz pewnie zleci się szuria i będzie krzyczeć „socjalizm” „komuna” „PRL” i inne frazesy będą wypluwać

    • Chrzestny ojciec

     8 września 2018 at 16:02

     Brakuje jeszcze „odkrycia”, że obecny burdel to wynik „korwinizmu”. Trzeba było się uczyć i zasuwać na swiom, a nie wylewać żale budżetowy frustracie.

 3. Irena

  2 września 2018 at 13:49

  A Marian i gg jak zwykle głupoty.

 4. Egzorcysta

  2 września 2018 at 19:31

  Jezeli zdefiniujemy zasilek, jako pieniedzie od panstwa, i zycie na koszt podatnika, bo tak to chyba jest, to likwidujac koryto dla nierobow, wielu politykow, utarciloby swoj ogromny zasilek.Wyjasniajac te sprawy po korwinowskiemu, jezeli czlowiek cos wytwarza i moze to sprzedac innemu czlowiekowi na wolnym rynku, zastanawiam sie co Korwin wyprodukowal, owszem ksiazki, ale mowimy o tej produkcji, za jaka pobral cale zycie pieniadz od panstwa, czyli od nas? Owszem probowal, robic jakies ustawy, piszac je, ale zadnej nie sprzedal.Czyli jezeli nic nie dal Polakom jako polityk a jedynie wykorzystuje swoja pozycje do pobierania zasilku, zgodnie z definicja zasilku, bo za prace pobiera osobno , jezeli paplanine na wiecach i prelekcja mozna nazwac praca, to dorabial w ten sposb do zasilku.Tak wiec w logicie korwinowskiej, oznacza ze pobieral zasilek zeby zniszczyc socjalizm.Hipokryzja jak widac wykreowala w glowie tego adepta Sorbony, pewna idologie calkowicie burzaca etos pracy.I tu jakby wylania sie , nam ta duga strona korwinizmu.Jezeli poszlibysmy wszyscy na zasilek jak Korwin, wygralibysmy z socjalizmem.I problem bylby z glowy.Sadze ze jako polityk odrazu takie zapedy zaczalby wybijac nam z glowy, podobnie jak odrazu zmienilby zdanie jakby podatki obnizyl i ich obnizenie odczul na sobie.
  Dlatego by nie realizowac swoich populistycznych postulatow, zawsze chlapnal pare rzeczy, zeby nie dojsc do mozliwosci ich wdrozenia.Jak tylko widzial, ze za duze ma poparcie, odrazu blazenstwem o kobietach np zrazal sobie wyborcow.Ale nie az tak bardzo zeby utracic zasilek.Zycie spoleczne juz nawet wsrod starozytnych szczepow koczowniczych, opiekowalo sie chorymi, biedniejszymi, niezdolnymi do polowan czy zbiorow.Te osoby zyly nie tak dobrze , ale nikt ich nie zabijal, i kulawego nie zmuszal do biegania.Mowie o zabijaniu, bo ten rodzaj smierci glodowej jaka proponuje Korwin ludziom niezdolnym do pracy,(kto nie pracuje ten nie je), jest zwyklym barbazynstwem wymierzonym w jakis narod, czy grupe ludzi.Idac znow dalej droga tego pogladu, Korwin nie powinien jesc juz dawno, a juz napewno nie za nasze, bo nie pracuje.
  Samo chodznie gdzies o jakiejs godzinie nie ma znamion definicji pracy.Siedznie w jakims towarzystwie , gdzies codzinnie, gdzie po dniu „pracy” nie ma zadnego jej owocu ,ani lepszego bytu, ani dla pracownika ani dla jego szefa czyli narodu, nie jest praca, jest jedynie „napinaniem muskolow” i nadymaniem sie.Wszystko co twierdze jest zgodne z tokiem rozmuowania korwinistycznego, gdzie nie ma miejsca dla zycia.Skrajny prawicowiec to taka sama patologia jak skrajny lewicowiec, dlatego ludziom myli sie hitler z tym ,ze byl lewakiem i nie tylko hitler, ale myli sie ludziom juz dzis prawica z lewica.Dlatego nie dajmy sie zwariowac spatologizowanej prawicy, przyslanej do nas z Francji przez masonerie by patologizowala ,prawych ludzi.Kazdy narod ma prawo do uczciwego sprawiedliwego budowania swojego dobrobytu, ktorym bedzie powodowal dobrobyt calego narodu, spatologizowana prawica, czyli prawo silniejszego, jest dobre w swiecie zwirzat, i to juz tez nie wszystkich gatunkow, bo np delfiny silne poluja, a „dzieciom i slabszym” daja pierszenstwo do jedzenia.I gwarntuje ,ze to nie ma nic wspolnego z socjalizmem.Gloszenie hasel ,kto nie pracuje ten nie je, ma zwolennikow tylko wsrod tych ktorzy na tym haselku maja najwieksze zyski z niewolnikow.Gloszenie ze dzicz ma wyzszosc nad rozsadkiem, prawosci i czlowieczenstwem, to patologia prawosci.

  • Leszek1

   3 września 2018 at 17:57

   @ Egzorcysta
   Bardzo dobry komentarz, w ktorym podkreslam zdania: – ” Kazdy narod ma prawo do uczciwego sprawiedliwego budowania swojego dobrobytu, ktorym bedzie powodowal dobrobyt calego narodu, spatologizowana prawica, czyli prawo silniejszego, jest dobre w swiecie zwirzat… Gloszenie hasel, kto nie pracuje ten nie je, ma zwolennikow tylko wsrod tych ktorzy na tym haselku maja najwieksze zyski z niewolnikow.
   Gloszenie ze dzicz ma wyzszosc nad rozsadkiem, prawoscia i czlowieczenstwem, to patologia prawosci.”
   *
   W mojej opinii Korwin jest tylko efekciarzem, ktory potrafi rzucac od czsu do czasu hasla miajace podkreslac jego obecnosc i wizerunek na scenie politycznej. Dosyc marny aktor grajacy role „dyplomaty”, do ktorego mu bardzo daleko.
   Gdyby doszedl do wladzy mordowal by ludzi ulomnych i potrzebujacych opieki.
   Tak jak to robil Hitler.

   • ?

    3 września 2018 at 20:08

    Hasło „Kto nie chce pracować, niech też nie je!” to cytat z Drugiego Listu św. Pawła do Tesaloniczan (2 Tes 3, 10) – tylko skąd małogłowy małpiszonie wypisujący rakotwórcze brednie w sieci jak ten esbecki parch @egzorcysta może to wiedzieć?

    • Leszek1

     4 września 2018 at 09:52

     @ ?
     To haslo w praktyce przeprowadzal J.Stalin w swoich obozach koncentracyjnych – Gulagach, oraz na Ukrainie.
     Moze wiesz ile MILIONOW istnien ludzkich spotkala cicha, powolna, smierc z glodu ?
     Umiesz sobie wyobrazic jak umiera z braku pozywienia JEDEN czlowiek ?
     Wyobraz sobie swoja smierc w ten sposob?
     Dla ulatwienia – obejrzyj sobie fotografie glodujacych dzieci w Gettcie warszawskim.
     One przeciez nie pracowaly.

    • Wyatt

     8 września 2018 at 10:34

     A słyszałeś taki cytat „prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogacz wejdzie do Królestwa Niebieskiego”? Naucz się kultury zanim będziesz obrażać innych wyzwiskami typu „esbecki parch”, widocznie korwinowskim podludziom brakuje tego

 5. color switch

  5 września 2018 at 08:43

  I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!

 6. klioes vel pislamista

  5 września 2018 at 16:54

  Wersja poprawiona najnowszego wierszyka:


  Tango z krzyżem w zębach
  (na melodię „Tango Retro”)
  dedykuję Januszowi Korwin-Mikkemu

  Chociaż w następny już dzień po wyborach
  Stare Kiejkuty stworzyły KOD,
  Jarek nie myślał o swych bachorach…
  500+ dało PiSowi wzlot!
  Alternatywa wyborcza rodakom
  W gusty trafiła, jak tanga rytm.
  „(Pseudo)prawica daje Polakom!”
  (Drobną część tego, co grabi im.)

  Tango z krzyżem w zębach;
  Złodziej …dzierży krzyż!
  Jak kornik w puszczy jest na wyrębach…
  Konstytucję pisz!

  Chociaż się Rysiek wciąż unowocześniał,
  UBewatele wraz z nim RP;
  Podest Platformy choć nie zapleśniał,
  Znowu rozdawać chce SLD;
  RAZEM choć razem z LGBTystami
  Nieraz się zbiera, by zmienić płeć;
  Jednak PiS rządzi wciąż Polakami!
  W biurze poselski zaś nuci cieć:

  Tango z krzyżem w zębach…

  Choć oburzona jest światła Europa:
  „Jak to, socjalizm bez tęczy barw!?”
  W Polsce niemodne jest, by chłop chłopa…
  (Chociaż go skubie, jak pawia paw!)
  „Zamach na sądy to jest, nic innego!
  Krzyżem PiS spaprał marksizmu styl…
  Reżym premiera krzywoustego!!!” –
  Głosi von Schleswig vel imć de Bil.

  Tango z krzyżem w zębach…

  Nie z opozycji totalnej, lecz ludzie
  Mądrzy też twierdzą, że będzie źle:
  „O gospodarczym zapomnieć cudzie,
  Gdy się Janosik do rządów rwie…”
  Jarku nasz wodzu i Ty Mateuszku,
  Weź Konstytucję co rychlej pisz!
  500+ …jednak osłabli w łóżku!…
  Trzeba Polakom dać na grób krzyż.

  Tango z krzyżem w zębach…

  Choć Konstytucja niczego nie zmieni,
  Można …dobrobyt zaPiSać w niej!
  Polin tubylcy, stado jeleni,
  Chcą Janosika, bo nie jest gej…
  Wnet się wymiana tanecznie dokona
  Tego narodu, socjalizm co
  Ciągle miłuje, zanim w nim skona.
  (Słowa „nie kradnij!” do innych są?…)

  Tango z krzyżem w zębach…

 7. Adflky d

  30 kwietnia 2020 at 04:39

  Dawhdq lmpats Us viagra

 8. cialis coupon walmart

  29 maja 2020 at 07:05

  Euyzyj rqzyam generic cialis cialis 20

 9. cialis coupon walmart

  29 maja 2020 at 07:08

  Euyzyj rqzyam generic cialis cialis 20

 10. cialis coupon walmart

  29 maja 2020 at 07:11

  Euyzyj rqzyam generic cialis cialis 20

 11. Esthervox

  10 lipca 2020 at 19:50

  Sojxqg zvtrzf online canadian pharmacy Ygmim

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra