Z zagranicy

Premier Wielkiej Brytanii: Podejrzani o atak na Skripala to oficerowie GRU

Dziś premier Wielkiej Brytanii – Theresa May ogłosiła, że podejrzani o atak na Skripala zostali już zidentyfikowani. 

fot. screen YouTube

Theresa May poinformowała, że mężczyźni, którzy są podejrzani o atak na Skripala to oficerowie rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU.

„Na podstawie uzyskanych informacji wywiadowczych nasz rząd uznał, że dwie osoby zidentyfikowane przez policję i prokuraturę są oficerami rosyjskiego wywiadu wojskowego znanego jako GRU. To wysoce zdyscyplinowana organizacja, która ma jasną strukturę decyzyjną. Nie była to więc samowolna operacja i niemal z pewnością uzyskała akceptację poza GRU, na wysokim szczeblu państwa rosyjskiego.” – stwierdziła premier Wielkiej Brytanii.

Dodała, że działalność rosyjskiego wywiadu jest zagrożeniem dla sojuszników i obywateli Wielkiej Brytanii.

Ponadto rząd w Londynie będzie robił wszystko, by Unia Europejska nałożyła sankcje na osoby odpowiedzialne za wszelkie cyberataki i naruszenia praw człowieka. Wielka Brytania domaga się też rozszerzenia sankcji dla Rosji.

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. OSZUŚCI brytole, miejsce tej WARIATKI Theresa May jest zakładzie PSYCHIATRYCZNYM !

  5 września 2018 at 20:15

  Ta wariatka Theresa May jakoby „premier” Wielkiej Brytanii to 100% pośmiewisko na całym Świecie, która opowiada same brednie bez pokrycia w rzeczywistości!

  Tym pojebanym „brytyjskim parlamentem” trzęsą jak snopkiem siana stuknięte FEMINISTKI na których czele stoi ta KŁAMCZUCHA psychopatka Theresa May.

  Ta islamska i żydo-masońska „wielka brytania” jest jedynie warta tyle co ta WARIATKA Theresa May . . . SIĆ!

 2. Dick

  5 września 2018 at 20:26

  Podobno ten środek chemiczny paraliżuje ofiary nieodwracalnie.
  A Skripalowie są już zdrowi 😉
  Inna ciekawostka to ośrodek wojskowy chemiczny w okolicy tego całego „ataku”. Zapewne przypadek…
  No i „białe hełmy” z Syrii prowadzone przez służby angoli już przygotowują kolejny „atak chemiczny” Asada na cywili. By USA z kundlami mogli zbombardować Syrię.
  Nawet nie próbują być choć dla przyzwoitości wiarygodni.
  Ogłupiałe społeczeństwa kupują każde kłamstwo. Nawet oczywiste dla mało rozgarniętego dziecka, ale myślącego samodzielnie.

 3. finka

  5 września 2018 at 20:54

  Żałosna baba, Rosja nic nie zyskiwała na otruciu nio niewartego byłego agenta, Kompromitują sie kolejnymi wersjami zdarzeń, równie dobrze mogli sami zrobic prowokację, a nowiczok, którego wynalazca spokojnie zyje na azylu w USA też mógł truciznę dostarczyć. Zresztą jest, jak się okazalo dostępna w innych krajach.

  • gieptil

   6 września 2018 at 16:23

   Tak przy okazji. Zwracam grzecznie uwagę że niedawno poległa całkowicie koncepcja polityczna zaczepiania Rosji na zamówienie zagranicy, bo nas sojusznicy obronią. Nie obronią i to wyraźnie zakomunikowali, choć tak aby wyglądało ładnie, czyli że się starają. Skąd my to znamy, mamy powtórkę w postaci czystej z roku 1939.
   Komunikat nazywa się 4 razy 30. Podają tam że po 30 dniach gotowość bojową ma osiągnąć 30 batalionów NATO, plus 30 okrętów i 30 dywizjonów lotniczych. Zajmijmy się lądem. Batalion to różnie, do tysiąca ludzi, przyjmijmy tysiąc. Czyli po miesiącu do boju wejdzie 30 tysięcy żołnierzy NATO aby bronić Polski. Armia Rosji obecnie liczy 1 milion ludzi, więc tych 30 tysięcy może nawet nie zauważyć. A poza tym tak realnie, zajmą Polskę spokojnie w 2 tygodnie, a tereny do Wisły w tydzień. Więc po 30 dniach wojny będą się już toczyły rokowania pokojowe między NATO a Rosją co do powojennych losów Polski – co do Rosji, co do Niemiec, a co do Księstwa Warszawskiego.
   Szanowni państwo, ta koncepcja 4 razy 30 jest bardzo klarowna, ona jest zaproszeniem Rosji do działania – Rosjo masz wolną rękę, my na pewno nie zdążymy. Zachód jak było do przewidzenia znów nas sprzedaje. Inna sprawa, po co myśmy uprawiali to zaczepianie Rosji przez lata, jak się zdaje na zasadzie jakiejś prywatnej polskiej inicjatywy, bez jasnego wsparcia w zachodu? A nawet jak nas po cichu podpuszczali, to teraz ewidentnie rżną chłopaki głupa co było do przewidzenia zresztą. A prawdziwymi głupami i/lub agentami prowokatorami są ci co z polskiej strony organizowali te awantury z Rosją.

 4. Rzady brytyjskie to obrzydliwi KŁAMCY ! Anglia stoi za mordem w Katyniu !

  5 września 2018 at 20:55

  ŻYD z ZSRR Lavrentiy Beria, szef NKWD był PŁATNYM agentem Wielkiej Brytanii !
  W 1953 roku Berii UDOWODNIONO szpiegostwo na rzecz Korony Brytyjskiej i spowodowania potężnych szkód dla ZSRR, za co został skazany na śmierć i stracony.
  Faktycznymi inspiratorami wymordowania polskiej elity w Katyniu byli ówcześni władcy Wielkiej Brytanii, którzy wyznaczyli na głównego „inżyniera” wymordowania polskich jenców wojskowych w Katyniu właśnie swojego AGENTA, ruskiego podłego żyda Lavrentiya Berie, szefa NKWD.
  Stalin pod namową Berii i Jeżowa z ich uzasadnieniami o braku żywności dla Armii Czerwonej oraz zemsta za porażkę ZSRR z wojny 1920r podpisał jako OSTATNI swoją zgodę na likwidację polskich wojskowych w Katyniu. Stalin nie miał czasu na zajmowanie się tą sprawą w szczegółach, co wykorzystał agent brytyjski Beria.
  Co ciekawego to likwidacja pewnej części polskich jenców wojennych w ZSRR zakończyła się na wisnę 1940 roku.
  W czerwcu 1941r, gdy Niemcy napadły na ZSRR, to już 11 sierpnia 1941r wezwano gen. Andersa i pułkownika Berlinga do Kremla i zaproponowano im organizowanie polskiej armii w ZSRR.
  Lavrentiy Beria był AGENTEM angielskiego wywiadu i współpracował z żydoskimi agentami w Anglii w interesie wyparcia anglików z kolonii brytyjskiej Palestyna w celu utworzenia państwa Izrael i likwidacji Palestyny. Na to wszystko jest potwierdzenie w papierach, co wynika z tego co ujawnił Jelcyn po 1990r.
  Jest wiele bardzo poważnych poszlak, których nikt do tej pory NIKT nie badał, a które wskazują na to, że ŻYD Jeżow razem ŻYDEM Beria organizowali likwidacje polskich jeńców wojskowych w Katyniu ale właśnie na ZAMÓWIENIE angielskie.

  Dlaczego?
  Zaraz po wybuchu wojny w 1939r Centrala Polskiego wywiadu została przeniesiona do Francji, co zaniepokoiło Anglików.
  Gdy Niemcy napadli na ZSRR, a ZSRR Stalina mieli dobre stosunki z Paryżem, to Anglicy zaczęli się OBAWIAĆ, że ZSRR połączy siły z Francją i wykluczą Anglię z operacji przeciw Niemcom, a po zwycięstwie nad ZSRR-Francja nad Niemcami, obydwa te zwycięskie państwa będą IZOLOWAĆ od Europy wyspową Anglię, gdyż zawsze tak było w historii Europy, aż do 2-j Wojny Światowej.
  Anglicy spodziewali się że ZSRR Stalina wcześniej czy później wykorzysta POKAŹNĄ polską kadrę wojskową do działań wojennych przeciw Hitlerowi.
  Wtedy to Anglia za pomocą swoich agentów w Rosji tzn. przy pomocy swoich brytyjskich agentów Jeżowa i Berii zorganizowali PRZYŚPIESZONE wymordowanie polskich wojskowych jenców w ZSRR, aby to OSŁABIŁO ZSRR, która zaczęła bardzo współpracować z Francją, dlatego to Hitler zaatakował Francje jako drugą po Polsce.
  To Anglicy donieśli Niemcom na wiosnę w 1943 roku, o ludobójstwie Katyńskim, gdy ZSRR i Anglia nie mogli się dogadać na temat wspólnych działań przeciw Hitlerowi.
  To wszystko potwierdzają pamiętniki Winstona Churchilla, którego NIEKTÓRE dzienniki zostały odtajnione byłego Prime Ministera Wielkiej Brytanii, a większa ich część jest dalej UTAJNIONA, a w tym też dalej jest UTAJNIONA w Anglii na następne 50 lat sprawa ZATOPIENIA przez anglików polskiej łodzi podwodnej RPO „Orzeł”.

  Zaraz po likwidacji polskich wojskowych w Katyniu, Stalin zorentował się, że został wprowadzony w błąd czyli BŁEDNIE poinformowany, oszukany przez Berię w sprawie zamordowania Polaków w Katyniu, których Beria uznał za nie potrzebnych na zamówienie Angli. Zaraz potem latem 1940 roku Stalin zarzucił Berii jego głupotę strategiczną w tej kwestii i Stalin stracił zaufanie do Berii.
  Polskich jeńców wg. Berii miało być o wiele więcej zamordowanych i ten proces mordowania zatrzymał osobiście Stalin, który to polskich wojskowych-jeńców Stalin postanowił wykorzystać formowania polskiej armii w ZSRR, która by wsparła Armie Czerwoną w walce z Niemcami.
  Kontrwywiad wojskowy Stalina wykrył koligacje Berii z wywiadem angielskim czyli z żydami z angielskiego wywiadu, którzy bardziej pracowali w sprawie utworzenia państwa Izrael niż interesów Korony Brytyjskiej czyli British Commonwealth of Nations.

  „Anglia stoi za mordem w Katyniu – doc Józef Kossecki”:

  https://www.youtube.com/watch?v=xgm6QohQjx8&t=2s

 5. Wielka Brytania, czwarty zaborca Polski !

  5 września 2018 at 21:43

  Anglia ZAWSZE była i jest protektorem Pruskiej zaborczości wobec Polski, a w 1945r odegrała zasadniczą rolę w oddanie Polski pod pełną „kuratelę” ZSRR.

  Anglia na arenie międzynarodowej ZAWSZE grała na oczywistą szkodę Polski.

  To właśnie Anglia razem z organizacjami żydowskimi SPRZECIWIŁA się odrodzeniu Panstwa Polskiego w 1918r na konferencji w Wersalu.
  Anglia ZAWSZE była zajadłym wrogiem Polski bazując na oszukańczej metodologii z tzw. „rewolucji protestanckaiej”:
  Grzegorz Braun: Wielka Brytania, czwarty zaborca Polski!
  https://www.youtube.com/watch?v=t5496Iv6Low

 6. Plany Wielkiej Brytanii zagrożeniem dla Polski

  5 września 2018 at 21:48

  Rządy Wielkiej Brytanii to zawsze cichy podpalacz Polski, który obecnie napuszcza banderowców UPA na Polskę. wspiera najazd ukrów i islamistów na Polske:

  https://www.youtube.com/watch?v=NStJEFpLH60

 7. Wielka Brytania od wieków szczuje Ukraińców przeciwko Polsce!

  5 września 2018 at 21:58

 8. Paweł

  5 września 2018 at 23:43

  Ta pani z krogulczym nosem zwąca się dla niepoznaki May to taka sama bezczelna hucpiara jak i jej poprzednicy co całemu zgniłemu globalnemu systemowi medialnemu dostarczali kłamstw na temat ukrywanej broni masowego rażenia w Iraku.
  Mordują kogo sobie upatrzą i ograbiają całe narody bez mrugnięciem okiem.
  polskę też, zarówno w naszej historii jak i teraz za pomocą swych polskojęzycznych pomocników.
  Bydło masońsko/żydowskie i nic innego.
  Razem z całą tą paczką lordów sterujących tym układem a ponadawanych zwykłym cińkciarzom z pejsami w rodowodzie.

 9. klioes vel pislamista

  6 września 2018 at 00:15

  Katarynka do meczetu!
  motto: „Faszyzm rodzi się w szkołach i kościołach.” (prof. M.Środa)

  Jak zepsuta katarynka,
  Plecie wciąż kobieta-świnka.
  Czyli etyk-profesorka,
  O złu świata, co „z rozporka
  Bierze się. No i z Kościoła”.
  Za pierdołą jest pierdoła…

  Miast gotować coś na gazie,
  Tworzy wciąż w upławów mazie.
  Umysłowe te upławy
  Są przyczyną wielkiej sławy!
  Większą sławę zyska przecie,
  Gdy wygłosi je w meczecie…

 10. Chiński Górol

  6 września 2018 at 13:01

  Gdy słabnie poparcie społeczeństwa dla rządu to wzrasta szukanie wroga za granicą – aby odwrócić uwagę społeczęństwa od podbramkowej sytuacji ekonomicznej. To samo robiły PO-PSL w 2014-15 ; to samo zaczyna robić PiS i Watykan.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra