USA dostarczyły islamskim bojownikom z ISIS kolejną partię broni

0
0
0
/

Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych dokonały zrzutu broni i sprzętu przeznaczonego dla islamskich bojowników z ISIS, rozlokowanych w prowincji Salahuddin - poinformował premier Iraku Majid al-Ghraoui, będący jednocześnie członkiem Komisji ds. Bezpieczeństwa w parlamencie tego kraju.

 

- W ciągu kilku najbliższych dni Komisja zbierze się na specjalnym posiedzeniu w celu przeanalizowania tego incydentu - stwierdził szef irackiego rządu, dodając, iż to nie pierwszy i nie ostatni przypadek dozbrajania islamistów przez rząd Stanów Zjednoczonych. - Ta historia stale się powtarza również w innych regionach - stwierdził.

 

W tej sytuacji nie sposób nie podejrzewać, że za dostawami broni dokonywanymi w postaci zrzutów przez nieoznakowane samoloty również stać mogą Amerykanie. - Stany Zjednoczone starają się zyskać więcej korzyści i przywilejów od rządu, aby móc zwiększyć swój kontyngent wojskowy w Iraku - uważa Majid al-Ghraoui.

 

Problem jednak w tym, iż USA pozwalając na powstanie kalifatu i wspierając islamskich terrorystów, których nota bene nadal oficjalnie zwalczają, destabilizują region i wiele wskazuje na to, że sytuacja już zaczyna im się wymykać spod kontroli.

 

Anna Wiejak

 

Źródło: Global Research Center


© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną