Polskość

„Wyobraź sobie, że podróż do domu trwa 123 lata”. Niesamowity film z Melem Gibsonem o Polsce

Popularny aktor Mel Gibson wziął udział w produkcji Polskiej Fundacji Narodowej, która promuje 100-lecie odzyskania niepodległości. Film błyskawicznie stał się hitem. – Minęło sto lat, odkąd Polacy odzyskali swój dom. Świętujmy z nimi – powiedział artysta.

Nagranie rozpoczyna się od głosu narratora, a także kadrów przedstawiających podróżujących ludzi.

– Najbardziej satysfakcjonującym momentem długiej podróży jest powrót do domu. Czasem zajmuje to tylko chwilę, czasem zajmuje to godziny, mijają dni, czasami masz wrażenie, że mijają tygodnie. A teraz wyobraź sobie, że twoja podróż do domu trwała 123 lata. Polacy nie mieli swojego domu przez tyle lat. A teraz minęło sto lat, odkąd odzyskali swój dom. Świętujmy z nimi – powiedział Mel Gibson.

Pod koniec produkcji widać napisy, które informują o tym, że w 1795 roku Polska zniknęła z map świata, w 1918 odzyskała niepodległość, a w tym roku mija 100 lat od tych wydarzeń.

Źródła: dorzeczy.pl, Youtube

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Végh

  10 listopada 2018 at 11:55

  Po co szukać złudzeń daleko, skoro potężny krewny jest za miedzą:

  http://krajscytyjski.blogspot.com/2018/09/wegry-polska.html

 2. frate

  10 listopada 2018 at 11:57

  gibson żydu nie wycieraj sobie żydowkiej brudnej zasranej mordy naszym świętem narodowym bo i tak żadnych odszokodwań nie dostaniecie!!! A pisowski nierząd niech się wysra!!! Nigdy ze zdrajcami nie będziemy maszerować!!! MARSZ NIEPODLEGŁOŚĆI JEST NASZ I WARA WAM ŻYDOWSKIE PARCHY OD NIEGO!!! BRAWO MŁODZIEŻ WSZECHPOLSKA!!! NIECH JUDA Z KACZYŃSKIMI MASZERUJĄ Z SZUDRICHEM I TĄ GRUBĄ KURWĄ AZORI A OD NAS NIECH SIĘ ODPIER..Ą BO NIGDY ZE ZDRAJCAMI NIE BĘDZIEMY MASZEROWAĆ!!!

  • RTS

   10 listopada 2018 at 15:08

   kolo!! jaki On żyd raczej naczelny antysemita po produkcji Pasji!!!

  • Tomek

   13 listopada 2018 at 21:06

   Odstaw wreszcie alkohol…

 3. Marian

  10 listopada 2018 at 15:28

  Tak się już przyzwyczailiśmy, że zawsze dookoła wrogowie, że nawet prosty życzliwy gest przyjmujemy z niedowierzaniem…
  Opowiadali mi Rodzice, jaka była euforia w 1918-20, gdy pogoniliśmy bolszewików. Jak była euforia w narodzie, jak bardzo byliśmy wtedy dumni z własnego państwa – Polska zmartwychwstała! Mój dziadek miał 9-ro dzieci dla Ojczyzny.
  Niestety, trwało to krótko – w maju 1926 r. zakończyła się polska niepodległość. Była jeszcze „piosenka i chorągiewka”, ale to już nie było Polskie Państwo.
  Wysokie podatki i niskie ceny produktów rolnych niszczyły polską wieś. Dziadek wziął kredyt na zakup maszyn, to spłacił go kilka razy. Piłsudczykowska, masońska II RP to nie była czuła matka dla Polaków…

  • zbyszek

   10 listopada 2018 at 20:18

   Teraz to rzadzenie malej grupy, tez jest porazajace.

 4. v

  10 listopada 2018 at 15:31

  Węgrzy pomogli wtedy Polsce wygrać bardziej niż piłsudski:
  http://krajscytyjski.blogspot.com/2018/09/wegry-polska.html

 5. fireboy and watergirl

  16 listopada 2018 at 07:18

  If you played the old version of this game then i have to tell you that there is better option of this game should be launched and you have to downloaded the game absolutely free.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra