Z kraju

Gronkiewicz-Waltz o wyroku sądu: „Szanujemy tę decyzję”

Hanna Gronkiewicz-Waltz zabrała głos w sprawie decyzji Sądu Apelacyjnego w stolicy, który odrzucił odwołanie ratusza w kwestii Marszu Niepodległości. – Naszym obowiązkiem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, którego zapewnienie teraz spoczywa na rządzących – mówiła prezydent Warszawy.

W sobotę sąd oznajmił, że organizowany co roku Marsz Niepodległości jest zgodny z prawem. To z kolei oznacza, że mógłby się on odbyć nawet w przypadku braku porozumienia organizatorów z rządem. – Wydanie zakazu nie może opierać się wyłącznie na przypuszczeniach i spekulacjach – tak brzmiała argumentacja. Zdaniem pełnomocnika stowarzyszenia jest to podkreślenie niezależności oraz niezawisłości wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Nie zabrakło w tej sprawie komentarza Hanny Gronkiewicz-Waltz. – Naszym obowiązkiem jako władz Warszawy było zwrócenie uwagi na wszelkie wątpliwości co do tego, czy 11 listopada mieszkańcom zostanie zapewnione bezpieczeństwo. Sąd zdecydował, szanujemy tę decyzję. Teraz pełna odpowiedzialność za zabezpieczenie marszu spoczywa na rządzących – poinformowała na Twitterze.


Przypomnijmy, w ubiegłą środę prezydent Warszawy zadecydowała o zakazie organizacji Marszu Niepodległości. Jego organizatorzy odwołali się do sądu, który oddalił wyrok, w związku z czym służby miejskie złożyły skargę. Prezydent Andrzej Duda wraz z premierem Mateuszem Morawieckim postanowili zjednoczyć ze sobą dwie uroczystości.

Źródło: o2.pl, Twitter/Hanna Gronkiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. banita

  11 listopada 2018 at 10:46

  HAHAHA, szanuje decyzję i dlatego odwoływała się do SN. Babsko już nawet nie jest śmieszne, lecz żenujące.

  • sarkazm

   11 listopada 2018 at 10:48

   To żydowina, miej litość nad niedoholokaustowanymi …

 2. finka

  11 listopada 2018 at 10:47

  A co ma powiedzieć, że to ustawka i że planowane były i są prowokacje https://wolnosc24.pl/2018/11/11/wracaja-zlote-czasy-po-przeszukania-w-domach-i-mieszkaniach-dzialaczy-mlodziezy-wszechpolskiej/
  Portal wrealu24 z Mediami Narodowymi dają dziś na żywo relacje, kto nie może na żywo uczestniczyć niech ogląda. Chwała Wielkiej i Wolnej Polsce!

 3. m

  11 listopada 2018 at 11:08

  Sun Tzu to jeden z największych starożytnych myślicieli Dalekiego Wschodu. W VI wieku p.n.e. popełnił on dzieło swojego życia pt. „Sztuka wojny”, które dziś uznawane jest za najstarszy na świecie podręcznik prowadzenia wojny. Najwyższą umiejętnością zdaniem Sun Tzu jest złamanie oporu przeciwnika bez walki. Aby to osiągnąć należy „zasiewać waśnie i niezgodę między obywatelami wrogiego kraju, wszelkimi siłami wprowadzać zamieszanie i dyskredytować wszystko, co dobre”. Niestety, ale metody te są dziś stosowane w Polsce.
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03661-Metody-Sun-Tzu-stosowane-przez-obce-media.htm

 4. Tomasz

  11 listopada 2018 at 13:25

  ABW w towarzystwie Policji najścia na domy członków Młodzieży Wszechpolskiej wracają czasy Sanacji i P0 .NIE BĘDĄ KOMUNISTY ROBIŁY ZE MNIE FASZYSTY BÓG HONOR OJCZYZNA ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY

 5. Andrzej

  11 listopada 2018 at 15:46

  Bufetowa się zreflektowała.

 6. pidzio

  11 listopada 2018 at 21:08

  Gdyby pan minister Patryk J. „nie nosił wydmuszek” to już dawno pani HGW zostałaby doprowadzona przed oblicze komisji reprywatyzacyjnej z pomocą policji.

 7. color

  18 listopada 2018 at 13:00

  ta kobieta to wielki szkodnik

 8. Domyassignmentforme

  26 listopada 2018 at 11:52

  The administration could conceivably concur with the Royal Civil Service Commission’s choice on the three secretaries be that as it may, in the soul of enabling the commission to satisfy its sacred command, lyonchoen Tshering Tobgay stated, the legislature has respected the choice.

 9. happy wheels

  3 maja 2019 at 12:13

  The information you share is very good and useful to me and many others. It is closely related to my work and helped me grow.

 10. Henrykxx56

  25 października 2019 at 18:05

  Polski rząd to idioci nami rządza Żyd nas atakuje i żąda nie możliwego a czemu nie żąda od Niemców, co im domy zbombardował i zniszczy cały dobytek i tylko został zgliszcza fundamenty. A za to Polskę atakują i od wołają odszkodowanie za to, że żadne państwo nie chciało Żydów mieć u siebie a my przygarnęliśmy ich do naszego kraju i mieszkali od 1000 lat i za to dziękują Polsce. Ale to kraj idiotów i mają to, co chcieli a ile jeszcze Żydów mieszka w Polsce 1000, 2000 a może parę tysięcy i nasz rząd nic nie robi z tym Żydostwem w kraju. A skąd oni wiedzą, jaki jeszcze nam Polakom Żydzi coś jeszcze nie zafundują za to, że mieszkają w naszym kraju i skontaktują się z Żydami Amerykańskimi i powiedzą ze żądacie od Polski teraz Lasy, Pola, Fabryki i kamienice i miliard dolarów a my w Polsce Żydzi zażądamy resztę Polski i będziemy mieli nowy kraj i zamiast Polska będzie się nazywać Judo Polonia a resztę bydlaków usuniemy tak jak Palestyńczyków niszczymy to i z łatwością zlikwidujemy Polaków. Przecież połowa wyjechała za pracą za granice a PIS zniszczył mundurowych z emeryturą i w Polsce zostały tylko pijaki i emeryci to, kto będzie bronił tego kraju. A powiem teraz jeszcze mamy szansę wyrzucić wszystkich Żydów z Polski, bo nie wiecie, jaki będzie miał pomysł ten Żydowski pomiot jak nas oskarżają ustawa 447 i chcą nas Polaków bez szczelnie okraś to, co mamy im jeszcze pomagać, aby nas zniszczyli. A wyrzucić to bydło z Polski i zerwać układy z Izraelem i nie wchodzić w żadne układy a nasza ustawa IPN powinna być taka, jaka była na początku i nie powinni my nic zmieniać jak wam się nie podoba to wynocha z Polski nam Polakom nie podoba się ustawa 447 i wy Żydzi nie macie zamiaru nic zmieniać a nam Polakom każecie zmieniać IPN a jakie macie prawo rządzić się w naszym kraju a wynocha u siebie rządzić i róbcie, co chcecie a od Polski to wynocha i z dala i nic nie zmienimy, bo tak uważamy i tak będzie, bo To nasz kraj. Ale że my Polacy mamy w rządzie same cipy a może już rządzą nami Żydzi to chciałbym o tym wiedzieć, jako Polak. Ale jak się dowiemy to będzie za późno i wy też wylądujecie na lodzie, bo Żyd nie będzie potrzebował sprzedawczyków, co własny kraj sprzedali to, co ich by trzymało nas Żydów sprzedać jak by ktoś więcej dawał i tak wyląduje nasz rząd. Tak to stosuje nasz rząd, PIS i Kaczyński.
  „W kraju przeciwnika zasiewaj niezgodę i wszelkimi siłami wprowadzaj zamieszanie” – jak metody Sun Tzu stosowane są w Polsce
  Co jednak istotne – część z wytycznych Sun Tzu jest dziś stosowana na terytorium Polski przez polskojęzyczne media należące do zagranicznego (głównie niemieckiego i rosyjskiego) kapitału. Zachęcam do przeczytania i chwili refleksji:
  1. Dyskredytujcie wszystko, co dobre w kraju przeciwnika.
  2. Wciągajcie przedstawicieli warstw rządzących przeciwnika w przestępcze przedsięwzięcia.
  3. Podrywajcie ich dobre imię. I w odpowiednim momencie rzućcie ich na pastwę pogardy rodaków.
  4. Korzystajcie ze współpracy istot najpodlejszych i najbardziej odrażających.
  5. Dezorganizujcie wszelkimi sposobami działalność rządu przeciwnika.
  6. Zasiewajcie waśnie i niezgodę między obywatelami wrogiego kraju.
  7. Buntujcie młodych przeciwko starym.
  8. Ośmieszajcie tradycje waszych przeciwników.
  9. Wszelkimi siłami wprowadzajcie zamieszanie na zapleczu, w zaopatrzeniu i wśród wojsk wroga.
  10. Osłabiajcie wolę walki nieprzyjacielskich żołnierzy za pomocą zmysłowych piosenek i muzyki.
  11. Podeślijcie im nierządnice, żeby dokończyły dzieła zniszczenia.
  12. Nie szczędźcie obietnic i podarunków, żeby zdobyć wiadomości. Nie żałujcie pieniędzy, bo pieniądz w ten sposób wydany, zwróci się stokrotnie.
  13. Instalujcie wszędzie swoich szpiegów.
  I to wszystko dzieje się w Polsce a jak chcesz jeszcze coś wiedzieć więcej o Kaczyńskim to przeczytaj Ling:
  https://marcinmatczak.pl/index.php/2019/09/24/nienawisc-a-rzady-narcyzow/

 11. super smash flash 2

  5 listopada 2019 at 04:31

  świetny artykuł, byłem pod wielkim wrażeniem, szkoda, że nie zostałbyś następnym razem

 12. fireboy and watergirl

  13 grudnia 2019 at 09:52

  I know your expertise on this. I must say we should have an online discussion on this. Writing only comments will close the discussion straight away! And will restrict the benefits from this information.

 13. Linda Rose

  1 kwietnia 2020 at 03:34

  Zawartość tej strony artykułu uważam za dość interesującą i przydatną dla mnie, dziękuję za udostępnienie download kingroot for pc

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra