Z kraju

Gronkiewicz-Waltz o wyroku sądu: „Szanujemy tę decyzję”

Hanna Gronkiewicz-Waltz zabrała głos w sprawie decyzji Sądu Apelacyjnego w stolicy, który odrzucił odwołanie ratusza w kwestii Marszu Niepodległości. – Naszym obowiązkiem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, którego zapewnienie teraz spoczywa na rządzących – mówiła prezydent Warszawy.

W sobotę sąd oznajmił, że organizowany co roku Marsz Niepodległości jest zgodny z prawem. To z kolei oznacza, że mógłby się on odbyć nawet w przypadku braku porozumienia organizatorów z rządem. – Wydanie zakazu nie może opierać się wyłącznie na przypuszczeniach i spekulacjach – tak brzmiała argumentacja. Zdaniem pełnomocnika stowarzyszenia jest to podkreślenie niezależności oraz niezawisłości wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Nie zabrakło w tej sprawie komentarza Hanny Gronkiewicz-Waltz. – Naszym obowiązkiem jako władz Warszawy było zwrócenie uwagi na wszelkie wątpliwości co do tego, czy 11 listopada mieszkańcom zostanie zapewnione bezpieczeństwo. Sąd zdecydował, szanujemy tę decyzję. Teraz pełna odpowiedzialność za zabezpieczenie marszu spoczywa na rządzących – poinformowała na Twitterze.


Przypomnijmy, w ubiegłą środę prezydent Warszawy zadecydowała o zakazie organizacji Marszu Niepodległości. Jego organizatorzy odwołali się do sądu, który oddalił wyrok, w związku z czym służby miejskie złożyły skargę. Prezydent Andrzej Duda wraz z premierem Mateuszem Morawieckim postanowili zjednoczyć ze sobą dwie uroczystości.

Źródło: o2.pl, Twitter/Hanna Gronkiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

39 komentarzy

39 Komentarzy

 1. banita

  11 listopada 2018 at 10:46

  HAHAHA, szanuje decyzję i dlatego odwoływała się do SN. Babsko już nawet nie jest śmieszne, lecz żenujące.

  • sarkazm

   11 listopada 2018 at 10:48

   To żydowina, miej litość nad niedoholokaustowanymi …

 2. finka

  11 listopada 2018 at 10:47

  A co ma powiedzieć, że to ustawka i że planowane były i są prowokacje https://wolnosc24.pl/2018/11/11/wracaja-zlote-czasy-po-przeszukania-w-domach-i-mieszkaniach-dzialaczy-mlodziezy-wszechpolskiej/
  Portal wrealu24 z Mediami Narodowymi dają dziś na żywo relacje, kto nie może na żywo uczestniczyć niech ogląda. Chwała Wielkiej i Wolnej Polsce!

 3. m

  11 listopada 2018 at 11:08

  Sun Tzu to jeden z największych starożytnych myślicieli Dalekiego Wschodu. W VI wieku p.n.e. popełnił on dzieło swojego życia pt. „Sztuka wojny”, które dziś uznawane jest za najstarszy na świecie podręcznik prowadzenia wojny. Najwyższą umiejętnością zdaniem Sun Tzu jest złamanie oporu przeciwnika bez walki. Aby to osiągnąć należy „zasiewać waśnie i niezgodę między obywatelami wrogiego kraju, wszelkimi siłami wprowadzać zamieszanie i dyskredytować wszystko, co dobre”. Niestety, ale metody te są dziś stosowane w Polsce.
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03661-Metody-Sun-Tzu-stosowane-przez-obce-media.htm

 4. Tomasz

  11 listopada 2018 at 13:25

  ABW w towarzystwie Policji najścia na domy członków Młodzieży Wszechpolskiej wracają czasy Sanacji i P0 .NIE BĘDĄ KOMUNISTY ROBIŁY ZE MNIE FASZYSTY BÓG HONOR OJCZYZNA ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY

 5. Andrzej

  11 listopada 2018 at 15:46

  Bufetowa się zreflektowała.

 6. pidzio

  11 listopada 2018 at 21:08

  Gdyby pan minister Patryk J. „nie nosił wydmuszek” to już dawno pani HGW zostałaby doprowadzona przed oblicze komisji reprywatyzacyjnej z pomocą policji.

  • AC

   19 maja 2020 at 18:06

   Nieważne kto u władzy, „elita” ta sama.

 7. color

  18 listopada 2018 at 13:00

  ta kobieta to wielki szkodnik

 8. Domyassignmentforme

  26 listopada 2018 at 11:52

  The administration could conceivably concur with the Royal Civil Service Commission’s choice on the three secretaries be that as it may, in the soul of enabling the commission to satisfy its sacred command, lyonchoen Tshering Tobgay stated, the legislature has respected the choice.

 9. happy wheels

  3 maja 2019 at 12:13

  The information you share is very good and useful to me and many others. It is closely related to my work and helped me grow.

 10. Henrykxx56

  25 października 2019 at 18:05

  Polski rząd to idioci nami rządza Żyd nas atakuje i żąda nie możliwego a czemu nie żąda od Niemców, co im domy zbombardował i zniszczy cały dobytek i tylko został zgliszcza fundamenty. A za to Polskę atakują i od wołają odszkodowanie za to, że żadne państwo nie chciało Żydów mieć u siebie a my przygarnęliśmy ich do naszego kraju i mieszkali od 1000 lat i za to dziękują Polsce. Ale to kraj idiotów i mają to, co chcieli a ile jeszcze Żydów mieszka w Polsce 1000, 2000 a może parę tysięcy i nasz rząd nic nie robi z tym Żydostwem w kraju. A skąd oni wiedzą, jaki jeszcze nam Polakom Żydzi coś jeszcze nie zafundują za to, że mieszkają w naszym kraju i skontaktują się z Żydami Amerykańskimi i powiedzą ze żądacie od Polski teraz Lasy, Pola, Fabryki i kamienice i miliard dolarów a my w Polsce Żydzi zażądamy resztę Polski i będziemy mieli nowy kraj i zamiast Polska będzie się nazywać Judo Polonia a resztę bydlaków usuniemy tak jak Palestyńczyków niszczymy to i z łatwością zlikwidujemy Polaków. Przecież połowa wyjechała za pracą za granice a PIS zniszczył mundurowych z emeryturą i w Polsce zostały tylko pijaki i emeryci to, kto będzie bronił tego kraju. A powiem teraz jeszcze mamy szansę wyrzucić wszystkich Żydów z Polski, bo nie wiecie, jaki będzie miał pomysł ten Żydowski pomiot jak nas oskarżają ustawa 447 i chcą nas Polaków bez szczelnie okraś to, co mamy im jeszcze pomagać, aby nas zniszczyli. A wyrzucić to bydło z Polski i zerwać układy z Izraelem i nie wchodzić w żadne układy a nasza ustawa IPN powinna być taka, jaka była na początku i nie powinni my nic zmieniać jak wam się nie podoba to wynocha z Polski nam Polakom nie podoba się ustawa 447 i wy Żydzi nie macie zamiaru nic zmieniać a nam Polakom każecie zmieniać IPN a jakie macie prawo rządzić się w naszym kraju a wynocha u siebie rządzić i róbcie, co chcecie a od Polski to wynocha i z dala i nic nie zmienimy, bo tak uważamy i tak będzie, bo To nasz kraj. Ale że my Polacy mamy w rządzie same cipy a może już rządzą nami Żydzi to chciałbym o tym wiedzieć, jako Polak. Ale jak się dowiemy to będzie za późno i wy też wylądujecie na lodzie, bo Żyd nie będzie potrzebował sprzedawczyków, co własny kraj sprzedali to, co ich by trzymało nas Żydów sprzedać jak by ktoś więcej dawał i tak wyląduje nasz rząd. Tak to stosuje nasz rząd, PIS i Kaczyński.
  „W kraju przeciwnika zasiewaj niezgodę i wszelkimi siłami wprowadzaj zamieszanie” – jak metody Sun Tzu stosowane są w Polsce
  Co jednak istotne – część z wytycznych Sun Tzu jest dziś stosowana na terytorium Polski przez polskojęzyczne media należące do zagranicznego (głównie niemieckiego i rosyjskiego) kapitału. Zachęcam do przeczytania i chwili refleksji:
  1. Dyskredytujcie wszystko, co dobre w kraju przeciwnika.
  2. Wciągajcie przedstawicieli warstw rządzących przeciwnika w przestępcze przedsięwzięcia.
  3. Podrywajcie ich dobre imię. I w odpowiednim momencie rzućcie ich na pastwę pogardy rodaków.
  4. Korzystajcie ze współpracy istot najpodlejszych i najbardziej odrażających.
  5. Dezorganizujcie wszelkimi sposobami działalność rządu przeciwnika.
  6. Zasiewajcie waśnie i niezgodę między obywatelami wrogiego kraju.
  7. Buntujcie młodych przeciwko starym.
  8. Ośmieszajcie tradycje waszych przeciwników.
  9. Wszelkimi siłami wprowadzajcie zamieszanie na zapleczu, w zaopatrzeniu i wśród wojsk wroga.
  10. Osłabiajcie wolę walki nieprzyjacielskich żołnierzy za pomocą zmysłowych piosenek i muzyki.
  11. Podeślijcie im nierządnice, żeby dokończyły dzieła zniszczenia.
  12. Nie szczędźcie obietnic i podarunków, żeby zdobyć wiadomości. Nie żałujcie pieniędzy, bo pieniądz w ten sposób wydany, zwróci się stokrotnie.
  13. Instalujcie wszędzie swoich szpiegów.
  I to wszystko dzieje się w Polsce a jak chcesz jeszcze coś wiedzieć więcej o Kaczyńskim to przeczytaj Ling:
  https://marcinmatczak.pl/index.php/2019/09/24/nienawisc-a-rzady-narcyzow/

 11. super smash flash 2

  5 listopada 2019 at 04:31

  świetny artykuł, byłem pod wielkim wrażeniem, szkoda, że nie zostałbyś następnym razem

 12. fireboy and watergirl

  13 grudnia 2019 at 09:52

  I know your expertise on this. I must say we should have an online discussion on this. Writing only comments will close the discussion straight away! And will restrict the benefits from this information.

 13. Linda Rose

  1 kwietnia 2020 at 03:34

  Zawartość tej strony artykułu uważam za dość interesującą i przydatną dla mnie, dziękuję za udostępnienie download kingroot for pc

 14. chloroquine phosphate

  7 kwietnia 2020 at 06:04

  chloroquine phosphate
  [url=https://webbfenix.com/#]chloroquine phosphate buy[/url] https://webbfenix.com/

 15. Claudia Klein

  13 kwietnia 2020 at 01:14

  Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek.

  Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

  Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych.

  Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów.

 16. Pingback: vagragenericaar.org

 17. Pingback: doctor7online.com

 18. Pingback: generic ventolin inhalers for sale

 19. buy ciprofloxacin

  21 kwietnia 2020 at 18:01

  ciprofloxacin generic buy ciprofloxacin buy ciprofloxacin [url=https://ciprofloxacin.confrancisyalgomas.com/#]keflex
  antibiotic cipro[/url] https://ciprofloxacin.confrancisyalgomas.com/

 20. Pingback: cialis without a doctor prescription

 21. Pingback: how long does viagra last

 22. Tanveer

  14 maja 2020 at 01:01

  Every person should respect the decisions of court. As i am an online gammer and use best microphones under 50. I also respect the laws for online content.

 23. Adwokat Częstochowa

  19 maja 2020 at 18:10

  Skąd w narodzie taka skłonność do popadania w skrajności?

 24. fnaf world

  2 czerwca 2020 at 11:25

  I really like the app you share. It was great and met my requirements.

 25. Pingback: buy hydroxychloroquine

 26. Katowice Brynów

  16 czerwca 2020 at 23:12

  A na śląsku spokój.

 27. Oferiusz.pl

  17 czerwca 2020 at 00:22

  Dużo ciekawych ogłoszeń praca, nieruchomości, motoryzacja, zdrowie i uroda znajdziesz na Oferiusz.pl

 28. webpage

  29 czerwca 2020 at 00:46

  I understand what you bring it very meaningful and useful, thanks. webpage

 29. MeTi Az

  29 czerwca 2020 at 09:23

  Thank you for your best website, God willing 🙂

 30. Pingback: is happy family store pharmacy safe

 31. run 3

  9 lipca 2020 at 05:49

  I do not know what to say really what you share very well and useful to the community, I feel that it makes our community much more developed, thanks

 32. Pingback: canadian parmacy viagra 100mg

 33. Pingback: optional health care viagra abortion

 34. Pingback: order viagra online

 35. Pingback: buy chloroquine phosphate

 36. hydroxychloroquine price in india

  31 sierpnia 2020 at 05:32

  hydroxychloroquine price in india https://chloroquine1st.com/

 37. Pingback: cialis 20 mg

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra