Z kraju

Gronkiewicz-Waltz o wyroku sądu: „Szanujemy tę decyzję”

Hanna Gronkiewicz-Waltz zabrała głos w sprawie decyzji Sądu Apelacyjnego w stolicy, który odrzucił odwołanie ratusza w kwestii Marszu Niepodległości. – Naszym obowiązkiem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, którego zapewnienie teraz spoczywa na rządzących – mówiła prezydent Warszawy.

W sobotę sąd oznajmił, że organizowany co roku Marsz Niepodległości jest zgodny z prawem. To z kolei oznacza, że mógłby się on odbyć nawet w przypadku braku porozumienia organizatorów z rządem. – Wydanie zakazu nie może opierać się wyłącznie na przypuszczeniach i spekulacjach – tak brzmiała argumentacja. Zdaniem pełnomocnika stowarzyszenia jest to podkreślenie niezależności oraz niezawisłości wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Nie zabrakło w tej sprawie komentarza Hanny Gronkiewicz-Waltz. – Naszym obowiązkiem jako władz Warszawy było zwrócenie uwagi na wszelkie wątpliwości co do tego, czy 11 listopada mieszkańcom zostanie zapewnione bezpieczeństwo. Sąd zdecydował, szanujemy tę decyzję. Teraz pełna odpowiedzialność za zabezpieczenie marszu spoczywa na rządzących – poinformowała na Twitterze.


Przypomnijmy, w ubiegłą środę prezydent Warszawy zadecydowała o zakazie organizacji Marszu Niepodległości. Jego organizatorzy odwołali się do sądu, który oddalił wyrok, w związku z czym służby miejskie złożyły skargę. Prezydent Andrzej Duda wraz z premierem Mateuszem Morawieckim postanowili zjednoczyć ze sobą dwie uroczystości.

Źródło: o2.pl, Twitter/Hanna Gronkiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. banita

  11 listopada 2018 at 10:46

  HAHAHA, szanuje decyzję i dlatego odwoływała się do SN. Babsko już nawet nie jest śmieszne, lecz żenujące.

  • sarkazm

   11 listopada 2018 at 10:48

   To żydowina, miej litość nad niedoholokaustowanymi …

 2. finka

  11 listopada 2018 at 10:47

  A co ma powiedzieć, że to ustawka i że planowane były i są prowokacje https://wolnosc24.pl/2018/11/11/wracaja-zlote-czasy-po-przeszukania-w-domach-i-mieszkaniach-dzialaczy-mlodziezy-wszechpolskiej/
  Portal wrealu24 z Mediami Narodowymi dają dziś na żywo relacje, kto nie może na żywo uczestniczyć niech ogląda. Chwała Wielkiej i Wolnej Polsce!

 3. m

  11 listopada 2018 at 11:08

  Sun Tzu to jeden z największych starożytnych myślicieli Dalekiego Wschodu. W VI wieku p.n.e. popełnił on dzieło swojego życia pt. „Sztuka wojny”, które dziś uznawane jest za najstarszy na świecie podręcznik prowadzenia wojny. Najwyższą umiejętnością zdaniem Sun Tzu jest złamanie oporu przeciwnika bez walki. Aby to osiągnąć należy „zasiewać waśnie i niezgodę między obywatelami wrogiego kraju, wszelkimi siłami wprowadzać zamieszanie i dyskredytować wszystko, co dobre”. Niestety, ale metody te są dziś stosowane w Polsce.
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03661-Metody-Sun-Tzu-stosowane-przez-obce-media.htm

 4. Tomasz

  11 listopada 2018 at 13:25

  ABW w towarzystwie Policji najścia na domy członków Młodzieży Wszechpolskiej wracają czasy Sanacji i P0 .NIE BĘDĄ KOMUNISTY ROBIŁY ZE MNIE FASZYSTY BÓG HONOR OJCZYZNA ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY

 5. Andrzej

  11 listopada 2018 at 15:46

  Bufetowa się zreflektowała.

 6. pidzio

  11 listopada 2018 at 21:08

  Gdyby pan minister Patryk J. „nie nosił wydmuszek” to już dawno pani HGW zostałaby doprowadzona przed oblicze komisji reprywatyzacyjnej z pomocą policji.

 7. color

  18 listopada 2018 at 13:00

  ta kobieta to wielki szkodnik

 8. Domyassignmentforme

  26 listopada 2018 at 11:52

  The administration could conceivably concur with the Royal Civil Service Commission’s choice on the three secretaries be that as it may, in the soul of enabling the commission to satisfy its sacred command, lyonchoen Tshering Tobgay stated, the legislature has respected the choice.

 9. happy wheels

  3 maja 2019 at 12:13

  The information you share is very good and useful to me and many others. It is closely related to my work and helped me grow.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra