SZOK! Już w 2005 roku Lepper przewidział powstanie NowoczesnaPL! [WIDEO]

0
0
0
/

Dotychczas nagranie z jednej z debat z 2005 roku leżało zapomniane w szufladach telewizji. Po 10 latch ujrzało światło dzienne. Zapisu wynika, że niezyjący już Andrzej Lepper przewidział powstanie ugrupowania, które tworzy właśnie m.in. Leszek Balcerowicz, Władysław Frasyniuk oraz Ryszard Petru.

 

Dziś w Warszawie odbywa się kongres założycielski Stowarzyszenia NowoczesnaPL. Szef nowego ugrupowania, były doradca Leszka Balcerowicza, Ryszard Petru, nazywany "najzdolniejszym jego uczniem" przedstawił główne założenia programowe: wzywa m.in. do pozbawienia partii politycznych finansowania z budżetu, ograniczenie do dwóch kadencji obecności posłów w parlamencie, przywrócenia wolności gospodarczej, zmiany systemu pomocy społecznej oraz dostosowania systemu edukacji do potrzeb rynku pracy.

 

Tymczasem dziś warto przypomnieć słowa Andrzeja Leppera z 2005 roku wypowiedziane w Sejmie podczas debaty nad wnioskiem o dymicję rządu Marka Belki. Mówiąc o prywatyzacji służby zdrowia, czy innych zakładów i instytucji, ówczesny szef Samoobrony deklarował, że "nie dopuścimy do tego, abyście żądzili Polską i traktowali ją jak własny folwark". Jak się okazuje miał wiele racji.

 

Najwazniejsza częśc nagrania rozpoczyna się od 20 minuty nagrania. Padają też nazwiska założycieli NowoczesnaPL oraz deklaracja, że "jeśli dojdą znów do władzy, to będzie koniec Polski":

 

 

not. MP

fot. yt

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 

 

Źródło: prawy.pl

Najnowsze

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną